Strona główna Bez kategorii Wielka wystawa o Osiedlu Młodych. Dołącz!

Wielka wystawa o Osiedlu Młodych. Dołącz!

3

Ponad 170 fotografii zostanie pokazanych na wystawie plenerowej, poświęconej historii największej dzielnicy Świdnicy – Osiedlu Młodych. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców, byłych i obecnych, do współtworzenia pierwszej w historii takiej ekspozycji.

156 - 45. zamenhofa - P8317517

– Poszukujemy fotografii lub zdjęć rodzinnych, które mają wartość sentymentalną. Dzięki nim chcemy na wystawie oddać klimat minionych czasów. Tego typu rzeczy świdniczanie często mają w swoich domach nawet o tym nie wiedząc. Leżą zakurzone i zapomniane w albumach. A choć z pozoru mogą wyglądać na nieprzydatne, często okazują się ważnymi „świadkami najnowszej historii”. Takie fotografie mogą stać się przyczynkiem do opowieści o życiu Osiedla Młodych, charakterystycznych miejscach czy formach spędzania wolnego czasu – zachęcają organizatorzy.

Wszyscy byli lub obecni mieszkańcy Osiedla Młodych, którzy mają ciekawe fotografie i chcieliby zaprezentować je na wystawie, proszeni są o kontakt z radnym Marcinem Paluszkiem ([email protected]) lub redakcją portalu mojemiasto.swidnica.pl ([email protected], Tel. 698-306-891) do końca lutego 2016 roku”.

***

Pierwsze budynki dzisiejszego osiedla powstały już w latach 60-tych, a ponad czterdzieści lat temu przy ulicy Wróblewskiego powstał pierwszy budynek z wielkiej płyty w naszym mieście. Od tamtego momentu powstało w ciągu kilkunastu następnych lat największe świdnickie osiedle mieszkaniowe, które liczy niemal 20 tysięcy mieszkańców.
Wystawa ma pokazać historię budowy – jak niegdyś na polach uprawnych i terenach rolniczych powstał wielki kompleks osiedlowy z całą potrzebną infrastrukturą: ulicami, szkołami, przedszkolami, przychodniami i sklepami.
Osiedle Młodych nie jest już osiedlem, którym było jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie większość mieszkańców jest lub zbliża się do wieku senioralnego.

Po raz pierwszy wystawa zostanie zorganizowana poza ścisłym centrum  miasta. Zostanie  zaprezentowana na wyremontowanej w 2014 roku promenadzie miejskiej przy ul. Wyszyńskiego w dniach od 11 kwietnia do 3 maja 2016 roku.

Organizatorzy i partnerzy:

Organizatorem wydarzenia jest Marcin Paluszek – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Gmina Miasto Świdnica (wraz ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury) oraz portal mojemiasto.swidnica.pl.
Partnerami wystawy są: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świdnicy, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Dawnego Kupiectwa.

Poprzedni artykułPolecamy: Miałam szczęśliwe życie. Ostatnia z Branickich
Następny artykułCzary Penelopy: Śledzie opiekane