Strona główna Sport Piłka ręczna Widmo spadku zagląda coraz głębiej w oczy ŚKPR-u

Widmo spadku zagląda coraz głębiej w oczy ŚKPR-u

0

W niezwykle ważnym meczu dla układu dolnych rejonów tabeli grupy A I ligi, piłkarze ręczni MKS-u Poznań zdecydowanie pokonali w hali na Zawiszowie ekipę ŚKPR-u Świdnica. Podopieczni Konrada Schneidera tracą już siedem „oczek” do miejsca oznaczającego grę w barażach o utrzymanie w rozgrywkach. Zadanie niezwykle trudne, tym bardziej, że w najbliższych spotkaniach przyjdzie nam się zmierzyć z zespołami z czołówki tabeli (Spójnia Gdynia, KS Elbląg i Real Astromal Leszno).

IMG_9394

To było bardzo dziwne spotkanie. Gracze Konrada Schneidera sprawiali wrażenie zmotywowanych i zmobilizowanych. Szybko objęli prowadzenie 2:1 i… stanęli. Przez kolejnych kilkanaście minut na parkiecie istniała tylko drużyna z Poznania. Przewaga przyjezdnych rosła błyskawicznie: 5:3, 8:3, 12:3 i 14:4 w 21. minucie! W tym okresie rywale wykorzystali aż osiem (!) rzutów karnych. Ich liczba i łatwość, z jaką były dyktowane przez parę arbitrów z Ozimka, mogła zastanawiać, ale trudno w tym elemencie upatrywać jedynych przyczyn porażki. Grad „siódemek” na pewno jednak mocno deprymował i denerwował świdniczan. Najbardziej poniosło Christiana Motylewskiego, który w 19. minucie za słowną obrazę sędziego obejrzał czerwoną kartkę i będzie musiał pauzować w co najmniej jednym spotkaniu. Mimo fatalnego początku Szare Wilki potrafiły jeszcze zebrać się do walki i do przerwy zmniejszyły straty do pięciu goli(11:16). Po zmianie stron zrobiło się jeszcze 12:16 i 17:21, ale ostatnie dwadzieścia minut to znów zdecydowana dominacja poznaniaków, którzy wygrali ostatecznie różnicą dziesięciu trafień.

ŚKPR Świdnica – MKS Poznań 22:32 (11:16)

ŚKPR: Wasilewicz, Bajkiewicz – Piędziak 6, D. Kijek 5, K. Rogaczewski 4, W. Makowiejew 3, P. Rogaczewski 3, Chaber 1, Bieżyński, Grochowski, Jarząbek, Yefimenko, Dziwiński, Dębowczyk

MKS Poznań: Zarzycki, Góral – Tokaj 12, Leder 6, Pacała 3, Pochopień 3, Narożny 2, Bartłomiejczyk 2, Grycman 1, Bekisz 1, Niedzielak 1, Witucki 1Żochowski, Kasperczak, Klopsteg

Kary: ŚKPR 16 minut, MKS 10 minut

Karne: ŚKPR 3/3, MKS 9/10