Strona główna Sport Pływanie Świetny start pływaków Neptuna w Poznaniu

Świetny start pływaków Neptuna w Poznaniu

0

Nasze miasto było godnie reprezentowane w miniony weekend przez pływaków Klubu Sportowego Neptun Świdnica. Drużyna w składzie Agnieszka Franków, Julia Agatowska, Dominika Sokołowska, Patryk Kawałko, Oskar Cebula, Oscar Gawiński, Daniel Worobiec, Filip Łaszuk, Ola Wojnowska, Wiktoria Bejster, Maja Lęga i Kuba Dzieniakowski wystartowała w jednych z najbardziej prestiżowych imprez w Polsce – rozgrywanym w Poznaniu International Swimming Cup.

grupa 1

Dwunastoosobowa reprezentacja Neptuna wystąpiła pod czujnym okiem trenerów Beaty Pożarowszczyk i Sławomira Kuczko. W silnie obsadzonych zawodach, w których udział brało 108 klubów, wystąpiło ponad 1000 zawodników z Polski, Niemiec, Białorusi, Norwegii i Litwy. Nasi pływacy spisali się znakomicie czterokrotnie stając na podium oraz poprawiając swoje rekordy życiowe. Wspaniale wypadła sztafeta chłopców w składzie Patryk Kawałko, Oskar Cebula, Kuba Dzieniakowski, Daniel Worobiec na dystansach 4 x 50 metrów stylem dowolnym oraz 4 x 50 metrów stylem zmiennym zdobywając brązowe medale i ulegając tylko drużynom z Warszawy, a także Mińska.

Dwoje naszych zawodników Wiktoria Bejster oraz Oskar Cebula w eliminacjach swoich koronnych konkurencji (Wiktoria 50 metrów motylkiem, Oskar 50 metrów klasykiem) osiągnęli takie rezultaty, że pozwoliło im to na start w popołudniowych finałach. Wiktoria zajęła dziesiąte miejsce, a Oskar był drugi sięgając po srebrny medal. Oskar Cebula zdobył jeszcze srebro na 100 metrów stylem klasycznym. Dominika Sokołowska w swoim starcie na 200 metrów stylem motylkowym osiągnęła czas, który plasuje ją na pierwszym miejscu w tej konkurencji w Polsce wśród zawodniczek 12-letnich.

Poprzedni artykułPsiak przybłąkał się na stację benzynową
Następny artykułSzczytny cel czy szczyt hipokryzji?