Strona główna 112 Sprawca potrącenia zatrzymany

Sprawca potrącenia zatrzymany

11

Po ponad miesiącu pd wypadku policja zatrzymała sprawcę potrącenia pieszego w Gogołowie. O pomoc w ustaleniu kierowcy, który zostawił ciężko rannego mężczyznę na drodze bez pomocy, apelowała rodzina i mieszkańcy wsi.

policja5

Sprawcę udało się ustalić dzięki weryfikacji bardzo wielu informacji, które trafiały do naszej komendy – mówi podkomisarz Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Do wypadku doszło 29 grudnia ok. 17.00 na głównym skrzyżowaniu w Gogołowie.  Pieszy został potrącony przez samochód marki Audi A4 na prostym odcinku dobrze oświetlonej drogi. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Poszkodowany 53-latek z wieloma obrażeniami, m.in. złamaną ręką, żebrami, nogą i miednicą, trafił do szpitala.

Sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. – Tłumaczył się tym, że pieszego zobaczył w ostatniej chwili i nic nie mógł już zrobić – mówi podkomisarz Oleśkiewicz. Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 2 tysięcy złotych. 24-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

/asz/