Strona główna 112 Śledztwo w sprawie zabójstwa przedłużone

Śledztwo w sprawie zabójstwa przedłużone

2

O kolejne 3 miesiące zostało przedłużone śledztwo w sprawie zabójstwa 33-letniego mężczyzny na osiedlu Zarzecze w Świdnicy. Do zbrodni doszło w listopadzie ubiegłego roku.

prokuratura2

Do tragedii doszło w jednym z budynków przy ulicy Okrężnej w Świdnicy. – Tłem była zazdrość – mówi Urszula Zawada, prokurator rejonowy w Świdnicy. – Mieszkająca w tym budynku kobieta miała problemy z konkubentem, który stosował wobec niej przemoc. Tego dnia chciała wyprowadzić się z mieszkania korzystając z nieobecności partnera. O pomoc w przeprowadzce poszła prosić sąsiadów. Przebywający w ich mieszkaniu znany kobiecie 34-latek zaoferował swoją pomoc. Zanim jednak zaczął pomagać w wynoszeniu rzeczy, wypił z kobietą piwo. Konkubent w tym czasie wrócił do mieszkania i sytuację odebrał jednoznacznie jako zdradę. Wywiązała się szarpanina, napastnik zadał 3 ciosy nożem, które zakończyły się śmiercią zaatakowanego.

34-latek został aresztowany na 3 miesiące. Na wniosek prokuratury areszt został przedłużony. W śledztwie mają być wykonane dodatkowe badania śladów, zabezpieczonych na miejscu zbrodni.

/red./

Poprzedni artykułPolicja z nowymi radiowozami
Następny artykułEncyklopedia Świdnicy. Ruszyły zapisy