Strona główna Bez kategorii Są pieniądze na likwidację pieców

Są pieniądze na likwidację pieców

9

Prawie 12 milionów złotych dotacji i pożyczki otrzyma Świdnica na realizację programu Kawka. Została podpisana umowa z WFOŚ, a już wkrótce świdniczanie będą mogli składać wnioski na podłączenie do miejskiej ciepłowni. Dzięki programowi może zostać zlikwidowanych pół tysiąca pieców i małych kotłowni węglowych.

Kawka II

Miasto podpisało z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowę dotacji i pożyczki na realizację programu KAWKA cz. II.  Przy ul. Łącznej i Siennej trwają już prace nad budową magistrali ciepłowniczej, która ma doprowadzać ciepło aż do Śródmieścia. Pierwsze przyłączenia będą wykonane już w tym roku. Magistralę buduje na własny koszt Miejski Zakład Energetyki Cieplnej. Dotacja i pożyczka w ramach Kawki dotyczy finansowania przyłączy i instalacji grzewczych w mieszkaniach.

Już niebawem na stronie Urzędu Miejskiego pojawią się druki wniosków o udzielenie dotacji celowej wraz ze wzorem uchwały wspólnoty mieszkaniowej, która ubiegać się będzie o przyznanie środków na wymianę ogrzewania z paliwa stałego na ogrzewanie z sieci ciepłowniczej. Pierwszym krokiem wspólnot mieszkaniowych jest więc podjęcie uchwały według przygotowanego przez miasto szablonu i złożenie jej wraz z wnioskiem. Natomiast właściciele lokali użytkowych powinni wypełnić wniosek o pomoc de minimis z odpowiednim oświadczeniem, których wzory również będą do pobrania na stronie.

ogrzewanie

Opracowany przez miasto sposób realizacji przedsięwzięcia pozwala na zwolnienie dotacji z opodatkowania podatkiem dochodowym, zatem jedynym kosztem jaki poniesie właściciel lokalu będzie symboliczne 100 zł oraz dodatkowe 100 zł od wspólnoty mieszkaniowej za wykonane prace w części wspólnej budynku.

Właściciele nieruchomości, którzy dotąd nie zdecydowali się na wzięcie udziału w programie, cały czas mają szansę otrzymać środki finansowe na wymianę ogrzewania poprzez złożenie wniosków w określonym terminie.
Więcej informacji na stronie http://um.swidnica.pl/pages/mieszkancy/czysta-swidnica/program-kawka.php, w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy w pokoju 313 oraz pod nr tel. 74 856 28 80.

/opr. red./

zdjęcia UM w Świdnicy

Poprzedni artykułPół tysiąca stypendiów dla świdnickich uczniów
Następny artykułLKS Stragona znów w czołówce