Strona główna Bez kategorii Pół tysiąca stypendiów dla świdnickich uczniów

Pół tysiąca stypendiów dla świdnickich uczniów

0

Na przełomie lutego i marca w świdnickich publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach wypłaconych zostanie 499 stypendiów motywacyjnych za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, za I semestr roku szkolnego 2015/2016. Miasto Świdnica ze środków własnych przeznaczyło na ten cel 49 455 zł.

pieniadze

Stypendia przyznawane były przez dyrektorów szkół na podstawie art. 90 g ustawy o systemie oświaty. Szkoły we własnym zakresie różnicowały wysokość indywidualnych stypendiów (w przedziale 50 -210 zł) w zależności od uzyskanej średniej ocen (co najmniej 4,75) oraz rangi osiągnięcia sportowego uzyskanego przez uczniów. Dzieci uzyskujący wysoką średnią ocen i wysokie wyniki sportowe mogą uzyskać stypendia w ramach obu kategorii.

– Serdecznie gratuluję wszystkim nagrodzonym uczniom. Mam nadzieję, że stypendia zmotywują ich do dalszego rozwoju i doskonalenia wiedzy. A dla pozostałych niech będzie to impuls do jeszcze większej pracy, aby mogli również zostać wyróżnieni w przyszłym roku szkolnym – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułNie ma zwiększonego zagrożenia grypą w powiecie świdnickim
Następny artykułSą pieniądze na likwidację pieców