Strona główna Sport Piłka nożna Rozstrzelani przez Śląska

Rozstrzelani przez Śląska [FOTO]

0

Z wysoką porażką wróciła ze stolicy Dolnego Śląska pierwsza drużyna Polonii-Stali Świdnica. Nasi trzecioligowcy ulegli na wyjeździe ligowemu rywalowi – rezerwom Śląska Wrocław aż 0:4. Był to piąty sparing podopiecznych Piotra Bolkowskiego podczas zimowej przerwy. Bilans to trzy zwycięstwa i dwie porażki.

DSC_4445

Ze względu na absencję dwóch podstawowych bramkarzy świdnickiej drużyny (Amin Stitou występuje obecnie w finale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu, a Bartłomiej Kot pisał egzaminy na studiach), szansę na debiut otrzymał Bartosz Wiciak z Ligi Dolnośląskiej Juniorów. Spotkanie rozgrywane były w trudnych warunkach, nawierzchnia sztucznego boiska wrocławskiego AWF-u była niezwykle śliska, a zwodnicy przez większość meczu zamiast skupić się na grze w piłkę, próbowali utrzymać równowagę. Znacznie lepiej z tymi warunkami poradzili sobie jednak przeciwnicy, którzy rozpoczęli z animuszem. Podopieczni Arkadiusza Batora zdominowali pierwsze 20 minut pojedynku wychodząc na prowadzenie 1:0. W 17. minucie gospodarze szybko rozegrali piłkę i wyszli z sytuacją jeden na jednego z naszym bramkarzem, skutecznie finalizując akcję. Później gra się wyrównała, ale do przerwy więcej goli nie obserwowaliśmy.

27

Po zmianie stron zaprezentowaliśmy się znacznie lepiej, co z tego skoro rywale zaaplikowali nam dodatkowe trzy trafienia. Brakowało precyzji w tych najważniejszych momentach, a najlepszej okazji nie wykorzystał testowany w naszych szeregach Daniel Pawlak (ostatnio drugoligowy cypryjski klub Digenis Voroklinis). Najpierw piłkę po jego strzale głową instynktownie obronił wrocławski golkiper, a chwilę później spudłował z kilku metrów. W 67. minucie zawahanie naszej defensywy wykorzystał napastnik Śląska, który stanął oko w oko z Bartkiem Wiciakiem i strzelił na 2:0. Dwa ostatnie trafienia padły z rzutów karnych podyktowanych w przeciągu 120 sekund. Za tydzień decydujący sprawdzian przez starciem w ramach półfinału Pucharu Polski OZPN Wałbrzych (5 marca – Górnik Wałbrzych). W sobotę, 27 lutego zagramy z Piastem Żmigród i Piastem Wykroty (12.00 i 14.00 – stadion OSiR w Świdnicy).

Śląsk II Wrocław – Polonia-Stal Świdnica 4:0 (1:0)

Polonia-Stal: Wiciak, Ciuba, Sudoł, Pawlak, Truszczyński, Borowy, Sowa, Kukla, Tarnov, Tobiasz, Szczygieł oraz Ł. Kot, Marszałek, Wargin, Filipczak, Gładysz, Morawski, Tetłak, zawodnik testowany

/FOTO: Artur Ciachowski, Łukasz Kufner/