Strona główna Bez kategorii ABW ostrzegało księży przed lewakami i terrorystami

ABW ostrzegało księży przed lewakami i terrorystami

12

Informację o ostrzeżeniach przed terrorystami i lewakami na Światowych Dniach Młodzieży, jakie mieli do księży diecezji świdnickiej skierować funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, podaje świdnicki Gość Niedzielny.

1024px-Wydrome2000

Światowe Dni Młodzieży w Rzymie – zdjęcie Wikipedia. W tym roku gospodarzem będzie Kraków. Jak podaje Gość Świdnicki, ponad 90 księży diecezji świdnickiej wysłuchało uwag funkcjonariuszy ABW w związku z ewentualnymi zagrożeniami.

Jak podaje  katolicka gazeta, dzisiaj 94 księży uczestniczyło w wielkopostnym dniu skupienia. Gośćmi spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym byli funkcjonariusze ABW, którzy mieli informować o zagrożeniach, związanych z zaplanowanymi w tym roku Światowymi Dniami młodzieży. Jak pisze autor artykułu, ostrzeżenia dotyczyły zagrożeń atakami ze strony terrorystów, których może zainteresować tak duże skupisko katolików. „Przy okazji wspomniał także o tym, że przebieg ŚDM może być też zakłócony przez organizacje m.in. lewackie, które chciałyby protestować przeciwko Kościołowi czy osobom wierzącym. Funkcjonariusze zapewniali o dobrej współpracy między różnymi służbami, które będą się troszczyć o bezpieczeństwo uczestników ŚDM.” – pisze autor artykułu. Na koniec funkcjonariusze mieli apelować o czujność i ostrożność, które „są wymogami w obecnych czasach”.

Poprzedni artykułRozstrzelani przez Śląska [FOTO]
Następny artykułKitesurfing – od czego zacząć?