Strona główna Kultura „Realna iluzja” Krzysztofa Polaczenki

„Realna iluzja” Krzysztofa Polaczenki

0

Na piątek, 26 lutego w Świdnickiej Galerii Fotografii zaplanowano wernisaż wyjątkowej wystawy. Swoje wizje z pogranicza fantazji i realizmu zaprezentuje młody artysta Krzysztof Polaczenko. Początek o godzinie 18.00.

gość_popraw_small_vari

Krzysztof Polaczenko – urodził się 15 stycznia 1987 r. w Świdnicy. Z wykształcenia technik organizacji reklamy. Zajmuje się malarstwem, muzyką i pisaniem. Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich i wystawach indywidualnych.

004

Tematykę swoich prac malarskich czerpie bezpośrednio z obserwacji otaczającego nas świata, przedstawiając rzeczywistość w sposób surrealistyczny. Wielokrotnie łączy ze sobą kilka różnych technik plastycznych w jednej pracy. Jego obrazy są bardzo dopracowane i nasycone szczegółami.

przy_wodopoju_66x77

W 2010 roku założył jednoosobowy projekt muzyczny horiso, w którym sam gra na wszystkich instrumentach (gitara, trąbka, klawisze), a także okazjonalnie śpiewa. Muzyka projektu została pobrana ponad 60 000 razy, a poszczególne albumy zebrały świetne recenzje w zagranicznych, internetowych radiach i blogach.

Ostatni Kurs_fin_SMALLq_vari

W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść pt. „Wanna” wydana przez wydawnictwo GSMA. Eksperymentalna forma i kontrowersyjna tematyka książki często wywoływała burzliwe dyskusje podczas spotkań autorskich. Czytelnicy docenili lekkie pióro oraz trafne spostrzeżenia młodego autora.

Poprzedni artykułBezprawne opłaty w Strefie Płatnego Parkowania?
Następny artykułCzyja to psina?