Strona główna Sport Inne Prawdziwy brylant z Komorowa

Prawdziwy brylant z Komorowa

0

16-letni Tomasz Paździora z Komorowa, uczeń klasy III B Gimnazjum w Witoszowie Dolnym jest trzykrotnym mistrzem Polski w taekwondo. Na co dzień szlifuje swoje umiejętności w Klubie UKS Taekwondo Gryf Świdnica pod okiem swojego trenera Waldemara Zdebskiego.

pazdziora

Pasje do tej dyscypliny sportowej zaszczepił mu ojciec, Mariusz, który ćwiczył karate. Pierwsze zetknięcie ze sztukami walki było w wieku 8 lat. Bardzo dużą rolę w jego pasji odgrywa najbliższa rodzina, która wspiera go oraz motywuje przy każdych zawodach, a także wspomniany już Waldemar Zdebski oraz nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca Andrzej Żebrowski.

Jak mówi Tomek, ciężko jest już mu mówić o dokładnej ilości medali, pucharów i dyplomów. – Nic nie przychodzi samo, talent jest tylko na samym początku, reszta to ciężka praca i wielkie zacięcie sportowca – dodaje Mariusz Paździora.Dla mojego syna jest to styl życia i pasja, która z roku na rok nabiera większego rozpędu i motywacji. Sam mistrz opowiada o częstych treningach przed zawodami. Zachęca przy tym do zdrowego trybu życia i nie siedzenia w domu przed komputerem, czy telewizorem. Sam pływa, biega oraz jeździ na rowerze. Obecnie przygotowuje się do kolejnych zawodów, tym razem w Wieliczce, które odbędą się w dniach 12-13 marca.

Poprzedni artykułUtknął w drodze na wolność
Następny artykułCyrki ze zwierzętami nie wjadą do Świdnicy