Strona główna Bez kategorii Podziękowania za uratowanie życia

Podziękowania za uratowanie życia

3

Trzy urzędniczki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z honorami przyjęli radni gminy Świdnica na ostatniej sesji. Panie kilka dni temu uratowały życie 85-latka, który stracił przytomność w Urzędzie Gminy. Wszystkie otrzymały nagrody, kwiaty i podziękowania.

urzędniczki 1

– Jestem z was dumna – mówiła wójt gminy Teresa Mazurek, składając gratulacje i wyrazy uznania Agnieszce Plewińskiej, Joannie Poniatowskiej oraz Anecie Harchale, pracownicom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Bez wahania postanowiłyście nieść pomoc potrzebującemu, tym bardziej, że liczyła się każda sekunda. Kolejne podejmowane przez was trafne decyzje z całą pewnością przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia akcji ratunkowej. Potwierdzeniem tych słów była wizyta lekarza będącego w tym dniu w zespole ratowniczym świdnickiego pogotowia, który godzinę po szczęśliwym zakończeniu akcji ratowniczej pojawił się w naszym urzędzie i podziękował paniom za sprawnie przeprowadzoną akcję resuscytacyjną. Gratuluję wam zachowania rozwagi i opanowania w tej ekstremalnej sytuacji. Swoją postawą dałyście dowód na to, że można bezinteresownie nieść pomoc i ocalić to, co mamy najcenniejszego – życie – podkreślała Teresa Mazurek.

Przypomnijmy. We wtorek mieszkaniec Słotwiny dokonywał płatności w kasie urzędu. Z niewyjaśnionych przyczyn nagle stracił przytomność. Niezwłocznie do akcji wkroczyły pracownice ośrodka pomocy społecznej, których biura znajdują się vis a vis kasy, przystępując do reanimacji. Po ustaleniu, że mężczyzna nie oddycha i nie jest wyczuwalny puls rozpoczęły masaż serca aż do przyjazdu zespołu  Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy, który przejął dalszą reanimację. Po kilkunastu minutach przywrócono czynności oddechowe, a pacjent został przewieziony do szpitala „Latawiec” w Świdnicy.

Jak zgodnie przyznają pracownice GOPSu – dla nas największą radością jest fakt, że mężczyzna żyje, a nasza wiedza pozyskana z kursów udzielania pierwszej pomocy mogła zostać wykorzystana. O niesamowitym szczęściu może mówić uratowany mieszkaniec ze Słotwiny, bowiem w chwili jego zasłabnięcia obecne były osoby posiadające: dyplom opiekuna medycznego, świeżo ukończony kurs pierwszej pomocy (I/2016 r.) i pracownik socjalny z wykształceniem medycznym. – Dzięki tym dziewczynom pacjent żyje – podkreślał z dumą lekarz z zespołu ratunkowego, świdnickiego pogotowia Leszek Krata, który po godzinie od zaistniałego zdarzenia pojawił się w siedzibie Urzędu Gminy, aby osobiście podziękować pracownikom socjalnym za podjęte działania ratunkowe.

/opr. red./

Zdjęcia Urząd Gminy

Poprzedni artykułŚwidnica z klocków [FILM]
Następny artykułŚwidniczanka w roli czarnego charakteru