Strona główna Bez kategorii Omijają kolejkę przez internet

Omijają kolejkę przez internet

0

Od 18 lutego zwiększona została możliwość rezerwacji wizyty w wydziale komunikacji. Do tej pory internetowe wizyty wyznaczano o pełnych godzinach. Teraz jest możliwość rezerwacji co pół godziny. Od 16 listopada z tej usługi skorzystało prawie 200 osób.  – Widać wyraźnie, że taka opcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Sabina Cebula Dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

prawo jazdy
Jak umówić wizytę przez internet?
1. Należy wejść na stronę: www.powiat.swidnica.pl i odszukać na dole strony ikonę:

dsw rezerwacja
2. W głównym menu określamy dzień i godzinę kiedy chcemy przyjść do urzędu oraz określamy rodzaj sprawy do załatwienia. Wprowadzamy także pozostałe wymagane przez system dane.
3. Na koniec otrzymają państwo potwierdzenie danych oraz specjalny kod, który zostanie przesłany również na podany adres e-mail.
4. W zarezerwowanym przez nas dniu należy przyjść 5-10 minut przed wyznaczoną godziną, w biletomacie wpisać otrzymany kod, pobrać bilet i już się jest proszonym do danego stanowiska.

Sprawdź, czy w urzędzie jest kolejka
Dla tych, którzy nie chcą ustalać konkretnego terminu wizyty starostwo przygotowała kolejne ułatwienie. Wchodząc na stronę internetową powiatu świdnickiego można sprawdzić liczbę osób oczekujących w kolejce w danej chwili. Wystarczy, że na stronie www.powiat.swidnica.pl odnajdziemy ikonę:

dsw kolejka
System automatycznie wyświetli nam aktualne obłożenie Wydziału Komunikacji i jego poszczególnych stanowisk– dodaje Sabina Cebula.

/Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułMłodzi żarowianie najlepsi w turnieju orlików
Następny artykułPobiegnij dla Żołnierzy Wyklętych