Strona główna Sport Piłka ręczna Na początek Pomezania Malbork

Na początek Pomezania Malbork

0

Po dwóch miesiącach przerwy do walki o ligowe punkty wracają piłkarze ręczni pierwszoligowego ŚKPR-u Świdnica. Na inaugurację rundy rewanżowej w sobotę, 6 lutego Szare Wilki podejmą we własnej hali Pomezanię Polski Cukier Malbork.

ŚKPR

Na półmetku rozgrywek świdniczanie mają na koncie tylko dwa punkty i zamykają ligową tabelę. Pomezania z dorobkiem 14 punktów jest siódma. Nowa runda to nowe rozdanie i nowe szanse. Trener Konrad Schneider wierzy w swój zespół i dostrzega pozytywne zmiany, jakie w nim zaszły na przestrzeni ostatnich tygodni. – Udało mi się poprawić cechy motoryczne zawodników, w zespole widać też większą dyscyplinę i walkę o pozycje w składzie. Lepiej wygląda też gra w kontrataku – komentuje trener Schneider, ale jednocześnie zaznacza: – Efekty naszej pracy byłyby jednak jeszcze większe, gdyby lepsza była frekwencja na treningach. Niestety w żadnej grze kontrolnej nie mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników. Problemem jest też uraz Władka Makowiejewa, który skręcił staw skokowy i wypadł ze składu na dwa tygodnie. Chciałem, żeby zagrał na środku rozegrania, teraz będę musiał zmienić ustawienie. Młodszy z braci Makowiejewów, który wrócił do Świdnicy po półtorarocznym pobycie w Moto-Jelczu Oława, to jeden z dwóch nowych graczy, którzy zimą zasilili ŚKPR. Tym drugim jest wracający do zespołu Christian Motylewski.

ŚKPR zagra z Pomezanią po raz czwarty w historii. We wrześniu ubiegłego roku ŚKPR przegrał w Malborku 20:26. Wcześniej oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2010/11 w ramach pierwszej rundy baraży o awans do I ligi. W Malborku wygrała Pomezania 28:25, ale w Świdnicy ŚKPR odrobił straty z nawiązką (25:20) i awansował do decydującej rundy barażów, w której jak pamiętamy, dwukrotnie pokonał AZS AWF Warszawa. Z obecnych graczy Szarych Wilków w tamtych spotkaniach wystąpili: Mateusz Piędziak, Kamil Rogaczewski i Damian Olichwer.

I liga piłki ręcznej. ŚKPR Świdnica – Pomezania Polski Cukier Malbork, sobota, 6 lutego, godzina 18.00 hala na osiedlu Zawiszów. Bilety – 7 złotych normalne, 5 złotych ulgowe dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Poprzedni artykułCzarny Pegaz. Zostali na zawsze w Świdnicy
Następny artykułTo był prawdziwy pogrom [FOTO]