Strona główna Bez kategorii Młodzi konstruktorzy budowali roboty

Młodzi konstruktorzy budowali roboty

0

Zainteresowanie warsztatami z robotyki organizowanymi przez Młodzieżowy Dom Kultury przerosło oczekiwania organizatorów. Na zajęcia zgłosiło się czterokrotnie więcej osób niż było miejsc. To niesamowite, jak wielu młodych, fajnych osób, interesuje się techniką i robotyką. Być może tu, w Świdnicy, uda nam się wychować kolejnego konstruktora robota nowej generacji – uśmiecha się Zbigniew Brożbar, inicjator i nauczyciel prowadzący zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.

roboty (7)
Placówka zorganizowała zajęcia dla dzieci, które chciały poznać zasady rządzące światem mechanicznym. Scenariusz zajęć na pierwszy rzut oka wyglądał na bardzo skomplikowany. Dzieci  w trakcie wykładów połączonych z prezentacją uczyły się podstaw elektroniki i elementów elektronicznych. Zajęcia przerywane były ćwiczeniami z praktycznej budowy prostych układów elektronicznych.  Kolejny dzień przeznaczony został na podstawy programowania w środowisku arduino w formie prezentacji urozmaiconej przerwami na pisanie programów i budowy prostych układów np. sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach.

Wreszcie młodzi konstruktorzy budowali podwozia robota. Na zakończenie przeprowadzano testy i prezentacje. – Efekt końcowy wyszedł fantastyczny. Mamy naprawdę zdolną młodzież, którą należy tylko odpowiednio zainteresować, by samodzielnie poszukiwała drogi rozwoju swoich umiejętności. Cieszę się, że te zajęcia mogły się odbyć i dzisiaj już zachęcam kolejnych zainteresowanych do kontaktu z Młodzieżowym Domem Kultury w Świdnicy w celu rezerwacji miejsca na następną edycję warsztatów, które planujemy zorganizować jeszcze w tym roku – zaprasza Zbigniew Brożbar dodając, że zajęcia odbyły się dzięki wsparciu finansowym Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest – Park”.

/MDK, opr.red./

Poprzedni artykułPodium dla Victorii, Polonii-Stali i Piasta [VIDEO]
Następny artykułDekoria trzecią drużyną na Dolnym Śląsku [80 ZDJĘĆ]