Strona główna Bez kategorii Minerały i muzyka w Galerii Świdnickiej

Minerały i muzyka w Galerii Świdnickiej [FOTO/VIDEO]

0

Nikodem ma 12 lat i do Świdnicy przyjechał z Wrocławia. Jego zbiór kamieni półszlachetnych nie  jest może tak imponujący jak doświadczonych kolekcjonerów ze stoisk obok, ale chłopiec z pasją opowiada o każdym okazie. W Galerii Świdnickiej rozpoczęła się dwudniowa Giełda Minerałów, a o 17.00 na scenie wystąpi ulubieniec nastolatek Patryk Kumór.

giełda minerałów (10)

Nikodem w bezkształtnych bryłach potrafi rozpoznawać piękne agaty. – Mój zbiór pochodzi z Karkonoszy i Gór Izerskich – wyjaśnia. Chłopiec ma też smykałkę handlową – sam przygotował plakat promujący stoisko, a dla dzieci stosuje 10% zniżkę.

Na giełdzie dominuja minerały z Dolnego Śląska, ale nie brakuje także skamieniałości z Jury Krakowsko – Częstochowskiej, kolekcjonerskich okazów septarii syderytowych oraz  kolorowych agatów z Maroka, geod ametystowych z Brazylii czy też pirytów z Peru. Trudno oprzeć się niepowtarzalnej biżuterii z kamieni, charakteryzującej się bogatym wzornictwem i oryginalnością.


Można również podziwiać minerały łączone z naturalnymi produktami – muszla , drewno, konopie czy len oraz wyroby z kamienia: jaja, świeczniki, wazony.

Na niedzielę, 14 lutego, organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych  w postaci warsztatów edukacyjnych:

GEO–ZABAWA – to zabawa podczas, której dzieci poznają pradawne ślimaki, amonity, trylobity, bawią się w małych odkrywców – paleontologów i wydobywają  prawdziwe skamieniałości sprzed milionów lat;
WARSZTATY AGATOWE –  własnoręcznie szlifowanie agatów.

A jeszcze dzisiaj, 13 lutego, o godzinie 17.00 dla świdnickiej publiczności wystąpi ulubieniec młodego pokolenia Patryk Kumór.

/opr. red./

Video Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułOstatnie dni na głosowanie!
Następny artykułZnaleźli swojego pogromcę [FOTO]