Strona główna Bez kategorii Milion na remont ul. Sprzymierzeńców

Milion na remont ul. Sprzymierzeńców

5

Świdnica otrzyma dotację z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 004 219,18 zł na dofinansowanie zadania pn. „Przebudowa ulicy Sprzymierzeńców na odcinku od ulicy Pionierów do ulicy Rycerskiej”. Wniosek miasta znalazł się na trzeciej pozycji na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2016 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

ul. Sprzymierzeńców

Dokumentacja projektowa przewiduje przebudowę ulic oraz skrzyżowania, w tym segregację ruchu pieszego i rowerowego, przebudowę chodników po obu stronach drogi, budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej, modernizację wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego, korektę geometrii skrzyżowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż barier, poręczy, azyli i kostki integracyjnej. Przebudowę oświetlenia zaprojektowano na ul. Sprzymierzeńców od ul. Rycerskiej do ul Traugutta.

Procedura przetargowa dotycząca wyboru wykonawcy tej inwestycji przeprowadzona zostanie do końca marca tego roku.

To kolejna z drogowych inwestycji, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych
i ruchu samochodowego. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednie remonty dróg i ten spotka się z akceptacją mieszkańców. Tempo naszych realizacji nie maleje i jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie m. in. przebudowa ul. Komunardów i ul. Kopernika – mówi zastępca prezydenta Marek Suwalski.

Poprzedni artykułWystartowała Liga Szkół Podstawowych w szczypiorniaka
Następny artykułKochasz? No to pokaż! [KONKURS]