Strona główna Wydarzenia Świebodzice Ferie w Świebodzicach

Ferie w Świebodzicach

0

Uczniowie dolnośląskich szkół rozpoczynają dwutygodniową przerwę w nauce. Ferie zimowe mogą być naprawdę ciekawie spędzonym czasem zwłaszcza, że w mieście będzie mnóstwo atrakcyjnych zajęć i wydarzeń, przygotowanych przez jednostki samorządowe oraz szkoły specjalnie z myślą o wypoczywających dzieciach. Co na najbliższe 2 tygodnie przygotowały Świebodzice?

mloda rada ferie

 MDK
Miejski Dom Kultury w tym roku stawia na walory poznawcze i proponuje młodym osobom, które zapisały się na zajęcia, wiele ciekawych wycieczek.
Uczestnicy półkolonii w MDK odwiedzą m. in. Dom Pachnący Chlebem w Raszowie, Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze; zajrzą do TVP Wrocław, gdzie będą mogli obejrzeć studia telewizyjne i zobaczyć pracę dziennikarzy. Oprócz tego obowiązkowe wyjazdy na sanki do Andrzejówki i Rzeczki, a także wizyty w Wodnym Centrum Rekreacji. Lista jest pełna, zatem feriowiczom podostaje już tylko życzyć wspaniałych wrażeń.

 OSiR sp. z o.o.
Na swoje obiekty zaprasza OSiR Świebodzice sp. z o.o.o., tradycyjnie dla uczniów ze świebodzickich szkół wejście na krytą pływalnię będzie kosztować tylko 2 zł (od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-14:00). Będzie możliwość wypożyczenia stołu tenisowego, skorzystania z kręgielni w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 12:00-13:00 oraz udziału w zajęciach łuczniczych organizowanych przez Klub Łuczniczy Ameoli. Będą także rozgrywki w piłkę nożną, siatkową i koszykową.

Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki Publicznej
Panie z Oddziału Dziecięcego zapraszają oczywiście codziennie dzieci, które mają ochotę na spotkanie z literaturą, ale dwa wydarzenia będą szczególne. 4 lutego (czwartek) odbędzie się casting do spektaklu o Harrym Potterze. Chętnych zapraszamy do oddziału przy ul. Wolności 23 na godz. 10:00.
Natomiast 11 lutego biblioteka zaprasza zwłaszcza młodsze dzieci na teatrzyk „Skradzione marzenia” – początek godz. 11:00.

Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada”
Świetliczaki z pewnością nie będą się nudzić. Opiekunowie przygotowali dla nich ciekawe gry i zabawy, wycieczki – m. in. do wałbrzyskiego Teatru Lalek, do starej Kopalni; będą świetlicowe turnieje i zajęcia sportowe a na zakończenie ferii Dyskoteka Walentynkowa.

Półkolonie dla uczniów organizują także dwie szkoły: Zespół Szkół Integracyjnych oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4. W programie zajęcia sportowe, rekreacyjne, wycieczki po okolicy i wiele innych.

Poprzedni artykułNiezwykłe znalezisko na plebanii
Następny artykułPieszy trafił do szpitala