Strona główna Sport Lekkoatletyka Celują w pół tysiąca uczestniczek

Celują w pół tysiąca uczestniczek

0

Niespełna miesiąc pozostał do pierwszej rozgrywanej w Świdnicy edycji „Kobieta w Biegu. Zawsze pier(w)si”. To biegowa impreza dedykowana wszystkim paniom bez względu na wiek, która promuje profilaktykę przeciwko nowotworom. Imprezę zaplanowano na 5 marca. 

DSC_4213

Bieg skierowany jest dla pań, ale nie wyklucza udziału panów, którzy będą chcieli towarzyszyć swoim partnerkom. Chodzi o to, żeby mężczyźni nie zdominowali imprezy. W Świdnicy będzie to pierwsza edycja biegu, tego typu przedsięwzięcia odbywały się już m.in. we Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. Tam panowie stanowili mały ułamek procentowy. Jeśli chodzi o frekwencję, to w pierwszej wrocławskiej edycji na starcie stanęło 250 pań, w kolejnej jednak już ponad 600. Bieg w Poznaniu przyciągnął jeszcze więcej biegaczek, bo grubo ponad 700 – mówi Marzena Michalec, jedna z organizatorek świdnickiej edycji „Kobieta w Biegu”, który swoim patronatem objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Nasz cel to około pół tysiąca zawodniczek. Obecnie na liście startowej znajduje się 370 nazwisk. To bardzo cieszy, a do startu pozostało jeszcze wiele czasu. Wiele kobiet martwi się, czy poradzi sobie z dystansem 5 kilometrów. Wszystkim powtarzamy, że nie trzeba biec, można maszerować z kijkami nordic walking, truchtać, spacerować biorąc pod rękę swoje dzieci. Ważne, żebyśmy tego dnia były razem na starcie. Limit czasowy to 60 minut, który pozwoli dowolnie pokonać ten dystans. Świdnicka edycja (5 marca) zaplanowano została tak akurat na Dzień Kobiet wypadający 8 marca – wyznaje z uśmiechem, Anna Januszko, kolejna organizatorka przedsięwzięcia.

„Kobieta w biegu” to cieszące się ogromnym zainteresowaniem zawody, które dotychczas miały swoją odsłonę w większych miastach Polski, we Wrocławiu, Poznaniu i Gdyni. Teraz przyszedł i czas na Świdnicę. O idei „Kobieta w biegu” można przeczytać na stronie: kobietawbiegu.pl. – To świetna idea, która daje pretekst, aby zacząć biegać, daje mnóstwo energii, motywacji i pokazuje, że w grupie siła! Ponadto nasze przesłanie jest także ściśle związane ze zdrowiem kobiet, co ma dla nas podwójnie ważne znaczenie – dodaje Ania Januszko. Bieg rozpocznie się punktualnie o 12:00 w sobotę, 5 marca. Trasa poprowadzi alejkami Parku Centralnego, gdzie wytyczono dwie pętle o długości 2,5 km każda. Zapisywać można się do 3 marca na stronie: http://kobietawbiegu.pl/zapisy-bieg-kobiet-2016-5-km

Zawodniczki w ramach pakietu startowego otrzymają różową koszulkę techniczną z napisem: Zawsze pier(w)si, pełnowartościowy kosmetyk, bon o wartości 50 zł do salonu Dekoria, e-book (przewodnik edukacyjny), a także baton energetyczny. Koszt wpisowego to 45 zł. Bieżące informacje dotyczące biegu oraz garść motywacji można znaleźć także na facebook’u: Bieg kobiet w Świdnicy oraz Kobieta w biegu. – Poprzez naszą imprezą planujemy promować profilaktykę przeciwko nowotworom. Rocznie leczonych jest na raka piersi 12 tysięcy kobiet, z czego aż 5 tysięcy umiera. W większości przypadków to po prostu zbyt późne zgłoszenie się do lekarza. Wiem o czym mówię, bo sama przeszłam leczenie i teraz tą wiedzą pragnę się dzielić. Rak nieco mnie uśpił, mam dopiero 29 lat i chyba nie spodziewałam się, że mogę być chora. Zapraszamy wszystkie kobiety na start, bądźmy tego dnia razem – kończy Marzena Michalec.

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułZawalił się murek
Następny artykułPodwodny świat w świdnickim muzeum