Strona główna Bez kategorii Zaśpiewają na 650 głosów

Zaśpiewają na 650 głosów

0

Już po raz XVII świdnicka Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego będzie gospodarzem Dolnośląskiego Kolędowania. 29 stycznia w szranki staną chóry z 19 szkół muzycznych z całego województwa.

Dolnoslaskie Koledowanie (17)

Dolnośląskie Kolędowanie – impreza powołana do życia w 1999 roku z inicjatywy ówczesnego Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Regionu Dolnośląskiego, Andrzeja Kosendiaka, we Wrocławiu, a od 2002 roku organizowana w Świdnicy przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ludomira Różyckiego – stanowi już trwałą tradycję w działalności dolnośląskich szkół muzycznych. Właśnie w Świdnicy ukształtowana została jej obecna formuła jako spotkania chórów o charakterze konkursu. Dolnośląskie Kolędowanie znalazło też swoje poczesne miejsce w kalendarzu kulturalnym Świdnicy, przyczyniając się do promocji miasta.

Repertuar  obejmuje kolędy i pastorałki polskie oraz innych krajów. Jury pod przewodnictwem prof. Haliny Bobrowicz (Akademia Muzyczna im. K. Lipińskiego we Wrocławiu) przyzna występującym chórom tradycyjne już nagrody- ANIOŁY- Złote, Srebrne i Brązowe.

W XVII Dolnośląskim Kolędowaniu w Świdnicy wezmą udział chóry reprezentujące 19 dolnośląskich szkół muzycznych, około 650 młodych chórzystów:  z Bolesławca, Dzierżoniowa , Głogowa, Jeleniej Góry, Legnicy, Milicza, Oławy, Oleśnicy, Świdnicy, Wałbrzycha, Wrocławia i Zgorzelca.

plakat kolędowanie 2016

Przesłuchania konkursowe chórów zaplanowano 29 stycznia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w godzinach od 9.00 – do 13.30, a koncert finałowy – w katedrze świdnickiej – o godz. 16.30.

Poprzedni artykułKarambol na skrzyżowaniu [FOTO]
Następny artykułByła przywiązana do sklepowych wózków