Strona główna Bez kategorii Wykonawca schroniska dla zwierząt wybrany

Wykonawca schroniska dla zwierząt wybrany

21

Aż 16 firm zgłosiło swoje oferty w przetargu na budowę I etapu schroniska dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy. Urząd Miejski wyłonił wykonawcę.

Nowe-schroniska-dla-zwierzat-na-Dolnym-Slasku-1

Przetarg wygrał Zakład Ogólnobudowlany Tadeusza Brońskiego ze Świdnicy, która zrealizuje inwestycję za 1 122 311,04 zł. To najtańsza ze wszystkich ofert. Budowa pierwszego etapu ma być zakończona w czerwcu 2016 roku.

O budowę schroniska zabiegało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Dwukrotnie składany był projekt do budżetu obywatelskiego. Udało się uzyskać poparcie mieszkańców w II edycji budżetu i na inwestycję zabezpieczonych zostało 600 tysięcy złotych. W listopadzie po wykonaniu projektu okazało się, że te środki nie wystarczą na realizację pierwszego etapu. Na wniosek prezydent Świdnicy Rada Miejska zgodziła się dołożyć 350 tysięcy złotych ( w tej kwocie jest także zakup karmy i opieka nad bezdomnymi zwierzętami).

schronisko 1

Schronisko powstanie przy ulicy Pogodnej (przy Miejskim Zakładzie Energetyki Cieplnej). W pierwszym etapie ma powstać budynek główny z segmentem administracyjnym i socjalnym, segmentem weterynaryjnym (sala zabiegowa, sala operacyjna, izolatka dla chorych zwierząt) oraz segmentem gospodarczym (kuchnia i pomieszczenie na zapasy karmy). Projekt zawiera także budowę pawilonu dla psów, chłodni, śmietnika, dojazdu oraz parkingu.

schronsiko 2

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami od początku starań o budowę schroniska deklaruje aktywne włączenie się w prowadzenie placówki, przygotowywanie akcji edukacyjnych i adopcyjnych. Obecnie bezdomne zwierzęta ze Świdnicy trafiają do schroniska w Jeleniej Górze.

/red./

Poprzedni artykułWeekendowy magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułPosypały się mandaty