Strona główna Bez kategorii Wykonawca przystani nad zalewem wybrany

Wykonawca przystani nad zalewem wybrany

10

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na zagospodarowanie zalewu Witoszówka wraz z budową przystani i wypożyczalni sprzętu pływającego. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowlane „rejjs” ze Złotoryi.

pomost (4)

Na zrealizowanie inwestycji w budżecie Świdnicy zarezerwowano 790 tysięcy złotych. W skład zadania wchodzi dokumentacja i wykonanie. Firma ze Złotoryi zaproponowała 685 110, 00 zł i była to najniższa oferta.

Projekt budowy przystani wygrał w II edycji budżetu obywatelskiego, poparcie mieszkańców zyskał też pomysł zmodernizowania ścieżek spacerowych wokół zalewu. Na oba cele zarezerwowanych jest 850 tysięcy złotych. Po zmianie władzy w Świdnicy część projektów z budżetu obywatelskiego została zmodyfikowana. W przypadku zalewu konieczne były uzgodnienia z właścicielem, dzierżawcą i pomysłodawcami. Ostatecznie dopiero w sierpniu udało się zawrzeć porozumienie między Polskim Związkiem Wędkarskim koło w Wałbrzychu, który użytkuje zbiornik, a Stowarzyszeniem Qubryk, pomysłodawcą przystani dla małych łodzi.

bosmanat

W listopadzie gotowa była koncepcja, przygotowana na podstawie zebranych pomysłów przez Autorską Pracownię Architektury Andrzeja Grzybowskiego. Dokument zawiera wszystkie marzenia: fontannę posadzkową o powierzchni 100 metrów kw., tory do jazdy na rowerze tzw. pumtrack, rozbudowę skateparku, nowy parking, miejsce do grillowania, dwa place zabaw (dla małych dzieci i młodzieży), boiska do gier zespołowych, wypożyczalnię kajaków, nowe chodniki, ścieżki spacerowe i do treningu ulicznego, samoczyszczącą toaletę i trasy rowerowe… Na razie realizowany będzie I etap, w skład którego wejdzie budowa bosmanatu o powierzchni około 170 m2, budowa wiaty na łodzie o powierzchni 100 m2, naprawę jednego z pomostów, budowę pomostu pływającego do cumowania żaglówek, budowę slipu betonowego do wodowania łódek oraz budowę chodnika i ścieżki spacerowej. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Zakończenie budowy wyznaczono na 30 czerwca 2016 roku.

Poprzedni artykułFinał wielkiego kolędowania [Galeria zdjęć]
Następny artykułŚwidniczanka walczy o tytuł miss