Strona główna Temat dnia W SP 1 koniec nauki na dwie zmiany

W SP 1 koniec nauki na dwie zmiany [FOTO]

0

Od jutra wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdnicy będą zaczynały naukę od godziny 8.00. Z drugiej zmiany można zrezygnować, bo  przybyły nowe sale lekcyjne. Oficjalnie zakończył się I etap rozbudowy.

Uroczyste otwarcie SP1 - 18.01 (1)Inwestycję za 1 154 616 zł zrealizowało Wałbrzyskie Konsorcjum Budowlane. Środki w części pochodzą z puli budżetu obywatelskiego. – Inwestycja poprawiła przede wszystkim sytuację najmłodszych dzieci. Mamy dwie klasy do nauczania wczesnoszkolnego i dwie dodatkowe świetlice dla klas I-III – mówi dyrektorka Alicja Karol. – Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie nie będą musieli uczyć się na zmiany.

Szkoła miała się rozbudować o jeszcze jeden moduł. – Nie rezygnujemy z tych planów – zapewniła podczas dzisiejszego otwarcia prezydent Beata Moskal-Słaniewska. – Szkoła znajduje się na najmłodszym osiedlu w Świdnicy, gdzie przybywa najwięcej dzieci. Inwestycja jest więc konieczna, jednak musimy poczekać na decyzje rządu w sprawie zmian w systemie oświaty.

W Szkole Podstawowej nr 1 jest pięć klas pierwszych.

/asz/

Foto Łukasz Kufner

 

Poprzedni artykułTa koperta może uratować życie. Pobierz!
Następny artykułPogrom w meczu Venus – Ebueee