Strona główna Wydarzenia Świebodzice Świebodzicki Orszak Trzech Króli

Świebodzicki Orszak Trzech Króli

0

Wielobarwnym i rodzinny Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Świebodzic w środę, 6 stycznia – w święto Objawienia Pańskiego. Monarchowie złożyli pokłon Dzieciątku, a uczestniczący w przemarszu świebodziczanie śpiewali kolędy i wędrowali całymi rodzinami z Rynku do Parku Miejskiego.

orszak Świebodzice (6)

Po raz kolejny do udziału w orszaku zaprosiła Fundacja REM oraz parafia pw. Św. Mikołaja. Frekwencja była chyba rekordowa, a wśród uczestników radosnego pochodu – wszyscy w obowiązkowych koronach – byli: minister edukacji narodowej Anna Zalewska, burmistrz  Bogdan Kożuchowicz, zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn, przewodniczący Rady Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Kwadrans, radni powiatowi: Violetta Chorąży i Piotr Zalewski; radni miejscy, duchowni – z księdzem prałatem Janem Gargasewiczem na czele. Burmistrz gorąco podziękował świebodziczanom za tak liczne uczestnictwo, a minister Anna Zalewska podkreśliła, że bardzo chciała w tym dniu być właśnie z mieszkańcami swojego rodzinnego miasta.

Po kilku kolędach, odśpiewanych na schodach ratusza przez zespół Akord, pod wodzą ks. Mateusza Pawlicy przeszliśmy z Rynku do Parku Miejskiego, a po drodze młodzież ze świebodzickich szkół przygotowała zabawne scenki – np. kuszenie kiełbaskami z grilla przy kościele pw. Św. Piotra i Pawła, obrzucanie cukierkami przy kościele pw. św. Mikołaja; dzieci z Domu Pomocy Społecznej i Szkoły Specjalnej przedstawiły walkę dobra ze złem (wygrały oczywiście aniołki).
W parkowym amfiteatrze królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy całą drogę przebyli konno, złożyli pokłon Świętej Rodzinie, wszyscy mogli także pooglądać żywe zwierzęta w szopce, wysłuchać energetycznych Elektrogórali i posilić się pyszną grochówką czy rozgrzać herbatą serwowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Mokrzeszowie. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Świebodzice.

Agnieszka Bielawska-Pękala, UM Świebodzice/ opr. red.

Poprzedni artykułNie wiedzieli, że nie wolno
Następny artykułIle pieniędzy w 2016 na bezrobotnych?