Strona główna Bez kategorii Świdnickie szkoły daleko w rankingu Perspektyw

Świdnickie szkoły daleko w rankingu Perspektyw

20

Po raz osiemnasty Fundacja Edukacyjna Perspektywy sporządziła rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.Tradycyjnie na liście znalazły się tylko dwa licea ogólnokształcące z powiatu świdnickiego i oba zaliczyły spadek. O wiele gorzej niż przed rokiem wypadły także technika.

I-LO-Kasprowicz

I LO im. Jana Kasprowicza ze Świdnicy z 42,65 punktu jest w rankingu ogólnopolskim na 334 miejscu i wyprzedza II LO, które znalazło się na 349 (42,06 punktu). Na Dolnym Śląsku szkoły są odpowiednio na 22 i 23 pozycji. Przed rokiem II LO odnotowało sukces – było na 210 w Polsce i 16 w województwie. Natomiast I LO utrzymało pozycję w województwie, a poprawiło wynik na liście ogólnopolskiej, bo znalazło się w pierwszej pięćsetce. Nie mniej szkoły wciąż są na odległych miejscach. Z regionu wałbrzyskiego najlepiej zostały ocenione II LO w Wałbrzychu (90 miejsce w Polsce) i I LO w Dzierżoniowie (204 w Polsce). Najlepsze w Polsce jest XIII LO w Szczecinie, które uzyskało 100 punktów.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria Rankingu Liceów 2016: sukcesy w olimpiadach 30%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 45%.

W podranikngu (szkoły olimpijskie) 15 miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące ze Świebodzic.

W rankingu techników są dwie świdnickie szkoły, ale obie poza 300-tką najlepszych. Na 30 miejscu na Dolnym Śląsku znalazło się V Technikum w ZSE, a na 48 Technikum w ZSBE. Najlepsze w Polsce jest Techników Nowoczesnych Technologii w Kleszczewie, które uzyskało 100 punktów.

Kryteria Rankingu Techników 2016: sukcesy w olimpiadach 20%, matura – przedmioty obowiązkowe 25%, matura – przedmioty dodatkowe 25%, wyniki egzaminów zawodowych 30%.

Poprzedni artykułZapaliła się sadza
Następny artykułZguby czekają na właścicieli