Strona główna Sport Piłka nożna Wielkie granie dla trojga dzieci już jutro!

Wielkie granie dla trojga dzieci już jutro!

0

Piłkarze, bokserzy, dziennikarze oraz samorządowcy tym razem zagrają dla Emilki, Maciusia i Mikołaja. Przed nami kolejna edycja Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego organizowanego przez Fundację Wspierania Sportu „Łączy nas Football”. Wielkie piłkarskie widowisko już w najbliższą niedzielę, 3 stycznia w hali na osiedlu Zawiszów.

CSC_0409

Emilka ze Świdnicy w lipcu skończy pięć lat. Cierpi na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego, małogłowie i zwyrodnienie torbielowate mózgu. Dodatkowo temu schorzeniu towarzyszy padaczka lekoodporna, reflux przełykowo-żołądkowy, zanik nerwów wzrokowych i przewlekła choroba nerek. Dziewczynka wymaga codziennej systematycznej rehabilitacji ruchowej, a dodatkowo zajęć logopedycznych, terapii ręki, masaży, ćwiczeń na basenie i zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Jest pod stałą wielospecjalistyczną opieką lekarską. To wszystko pozwala utrzymać Emilce podstawowe funkcje życiowe oraz minimalizuje ból i cierpienie. Maciuś z Grodziszcza skończy w maju sześć lat. Chłopiec ma bardzo rzadki rodzaj guza mózgu z ciężkim umiejscowieniem (guz germinalny), niestety nie do interwencji chirurgicznej. Obecnie jest w trakcie chemioterapii. Najstarsze z dzieci – Mikołąj z Jaworzyny Śląskiej ma czternaście lat i urodził się bez lewej dłoni. Konsultacja ortopedyczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do posiadania protezy, która da Mikołajowi szansę na prowadzenie normalnego, aktywnego życia. Szacowany koszt wykonania protezy mioelektycznej to jednak około 60 tysięcy złotych – opowiada Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, organizator całej akcji.

plakat turniej

W niedzielne popołudnie (start godz. 15.00) na starcie stanie sześć zespołów: Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Lubin, oldboje Lecha Poznań, bokserzy z Global Boxing Team Piotra Wilczewskiego, a także reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football”, złożona z piłkarzy ekstraklasy, przedstawicieli innych dyscyplin sportowych, samorządowców i dziennikarzy. Sportowe widowisko poprowadzą Robert Skrzyński i Remigiusz Jezierski. Podczas trwania imprezy nie braknie licytacji cennych gadżetów sportowych. Czwarta edycja Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego odbywającego się pod honorowym patronatem prezydenta Świdnicy zakończy się około 18.30. Już dziś zarezerwuj sobie czas, odwiedź halę na osiedlu Zawiszów i pomóż Emilce, Maciusiowi i Mikołajowi. Bilety wstępu w formie cegiełek w kwocie 10 złotych.

Zapraszamy wszystkich kibiców do przybycia i dopingowania zawodników rywalizujących w sportowej atmosferze na piłkarskim placu boju. Szykują się niesamowite emocje, bądź ich częścią w niedzielę, 3 stycznia. W ubiegłym roku zbieraliśmy pieniążki na rzecz czteroletniej Joasi ze Świdnicy. Wtedy udało się uzyskać imponującą kwotę 17 tysięcy i 970 złotych – dodaje Wiesław Żurek, zachęcając do udziału w niedzielnej akcji.

Poprzedni artykułWeekendowy magazyn Swidnica24.pl poleca
Następny artykułBilety do Cinema 3D [WYNIKI KONKURSU]