Strona główna Bez kategorii Rekordy WOŚP w Świebodzicach i Strzegomiu

Rekordy WOŚP w Świebodzicach i Strzegomiu [FOTO]

0

O wiele więcej niż przed rokiem wrzucili do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy także mieszkańcy Świebodzic i Strzegomia.

IMG_8752

Świebodzicki finał WOŚP, czyli działo się, działo!
Mnóstwo dobrej energii do naszych serc i dużo gotówki do puszek – tak można podsumować w skrócie 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świebodzicach. Znów padł rekord zbiórki: świebodziczanie przekazali na ratowanie życia maluszków i godną opiekę seniorów 64.578,27 zł. To ponad 11 tysięcy więcej, niż w ubiegłym roku. 10 stycznia to była naprawdę gorąca niedziela, pełna radości i wiary w sens pomagania.
Od samego rana ponad setka wolontariuszy wędrowała ulicami miasta, zapraszając do wsparcia Orkiestry. Bo siłą tej akcji są właśnie młodzi ludzie. 24. Finał WOŚP punktualnie o 13:00 otworzyli: szefowa świebodzickiego Sztabu Zofia Marek i Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz – od kilku lat honorowy patron naszego finału. – Wierzę, że ta niesamowita Orkiestra będzie grać do końca świata i jeden dzień dłużej, bawmy się i pomagajmy razem, bo na tę pomoc czekają dzieci i osoby starsze – zachęcał.
Orkiestrowe granie rozpoczęły tradycyjnie występy naszych milusińskich z miejskich przedszkoli publicznych i niepublicznych – tu jak zawsze widownia była pełna, a przejęci rodzice i dziadkowie z entuzjazmem reagowali na popisy swoich pociech. Nie zabrakło występów wokalnych i tanecznych uczniów świebodzickich szkół, na dzieci czekały liczne atrakcje w postaci malowania twarzy, loterii, strzelania z łuku; nieco starsi mogli spróbować swoich sił za kółkiem rajdowych aut, bo w tym roku świebodzicką WOŚP odwiedzili rajdowcy z Bielawy. Dla wszystkich były słodkości, domowe wypieki, sałatki, czy gorąca grochówka; było też coś dla zdrowia – możliwość zmierzenia sobie ciśnienia czy poziomu cukru. Zagrała – i to naprawdę ostro – kapela Quardia ze Strzegomia, świetny występ dał Adam Mladenis, a swoimi anielskimi głosami zaczarowały publiczność Asia Siwarska i Asia Mirowska.
Fantastycznie wypadła orkiestrowa zbiórka, zorganizowana przez świebodzicki Klub Honorowych Dawców Krwi – chętnych było ponad 60 osób, a krew oddały ostatecznie aż 53 osoby. Zebrano w sumie ponad 24 litry krwi!
Gorąco było także podczas licytacji, uczestniczy nie skąpili grosza na przekazane przedmioty – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzeczniczka prasowa UM w Świebodzicach.

W Strzegomiu zebrano rekordową kwotę 27 822,35 zł

W Strzegomiu, podobnie jak w innych miastach Polski już od godzin porannych na ulice wyszli wolontariusze, aby zapukać do serc i poprosić o pomoc w imieniu najbardziej potrzebujących, tych najmłodszych i najstarszych. Udało się to doskonale, puszki były pełne! Rekordzistką okazała się Karolina Mrozik, która zebrała kwotę 2 706,80. Wspierała ją mama, która częstowała darczyńców cukierkami. Paweł Płaszewski, jeden z najmłodszych wolontariuszy, kwestował po raz pierwszy i zebrał kwotę 1 341,79 zł.  Kwota ze zbiórki, łącznie z licytacją, bez obcej waluty to 27 822,35 zł. To też rekord w Strzegomiu!
Tuż przed koncertem Hania i Bartek Kubaccy przekazali kwotę zbieraną przez cały rok. Natomiast w sali widowiskowej SCK już o godz. 15.00 do wspólnego świętowania zaprosiła Bożena Bojanowska-Czuk, dyrektor SCK. Można było podziwiać prezentacje artystyczne najmłodszych artystów, dzieci ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3, grupę wokalną In Live z SCK Marka Rydwańskiego, zespół folklorystyczny Kostrzanie, dzieci z sekcji pianina i skrzypiec SCK Katarzyny Borys i Piotra Pilzaka, grupy taneczne z Akademii Ruchu i Tańca Bans Magdy Janiak – Deperas, grupę tańczącą Zumbę Ewy Zapolnej, dzieci z „Karmelka”. Na scenie niezwykłe zdolności taneczne zaprezentowali półfinaliści Mistrzostw Świata w Paryżu i wicemistrzowie Polski w tańcach latyno-amerykańskich Kacper Rutka i Sara Litorowicz. Na zakończenie prezentacji scenicznych wystąpił strzegomski zespół rockowy „Białe drzewa”, a tuż przed nim zespół Koldbris. Na zakończenie koncertu organizatorzy zaprosili na pokaz sztucznych ogni, czyli tradycyjne światełko do nieba.
Licznie przybyła publiczność chętnie brała udział w licytacjach otwierając serca, ale też i portfele. Wylicytować można było oprócz gadżetów WOŚP tort z cukierni Griko, tort z cukierni Marka Sozańskiego oraz tort z cukierni „Joanna” Joanny Lenc, która od wielu lat wspiera WOŚP i z cukierni „Domowe ciacho” Elizy Kiełbasy, gadżety z Firmy Ander Henryka Wodzickiego, zestawy ciastek domowych upieczone przez Marię Wodzicką i Danutę Zimolzak, pracę plastyczną Sandry Golińskiej, obraz ofiarowany przez hafciarkę z sekcji haftu artystycznego SCK, ozdobną kulę kwiatową wykonaną przez Ewę Beretę, kota z sercem – przytulankę wykonaną przez Beatę Kuchtę, „odlotowe” kubki przekazane przez Agatę Elster i Dorotę Fedorczenko ze sklepu „Sylwia”. Organizatorzy dziękują AR Water Desigen (usługi hydrograficzne) ze Strzegomia za gadżet wykonany w firmie, Cezaremu Włodarczykowi za ogromną pomoc i przekazanie wielu gadżetów (pluszak, zestawy znaczków, bumerang), radnym – Marcie Ziębie, Monice Kozłowskiej i Sabinie Wiktorowicz za ofiarowane na licytację pluszaki – maskoty. Nie zabrakło więc emocji, ale też i osób, które wspomogły finansowo WOŚP i to w sposób znaczący. Były rodziny, które kilkakrotnie brały udział w licytacjach.
Strzegomskie Centrum Kultury składa serdeczne podziękowanie wspaniałej strzegomskiej młodzieży – wolontariuszom, licytującym, ale też i darczyńcom, dziękuje również Jolancie i Dariuszowi Pylakom z Restauracji Stragona za gorący posiłek dla wolontariuszy. SCK szczególnie dziękuje strzegomskiej policji i mieszkańcom Strzegomia za okazane serce, życzliwość i pomoc.

Poprzedni artykułNie przejęła się zakazami
Następny artykułDo sądów tylko wskazane gazety