Strona główna Bez kategorii Do sądów tylko wskazane gazety

Do sądów tylko wskazane gazety

14

Wśród tytułów, które mogą kupować od 30 grudnia polskie sądy, nie ma Gazety Wyborczej, Polityki, Wprost czy Newsweeka. Są, obok branżowych, niemal wyłącznie czasopisma propisowskie. Katalog przygotował wiceminister sprawiedliwości. W świdnickim sądzie okręgowym na razie jeszcze zamówienie nie zostało zrealizowane.

Sąd Okręgowy(2)

Przez kilka ostatnich lat prenumeratą prasy dla wszystkich sądów w Polsce zajmowało się Centrum Zakupów dla Sądownictwa w Krakowie. Wedle zapotrzebowania kupowało ono tytuły, które były potrzebne prezesom, sędziom, dyrektorom czy też rzecznikom prasowym sądów – pisze Gazeta Wyborcza Katowice. Zamówienie było warte około 4 mln złotych. Pod koniec 2015 roku przetarg na ten rok został unieważniony ze względu na zbyt wysokie wymagania finansowe oferentów.

Sędziowie będą mimo to mogli korzystać ze „służbowej” prasy, ale tylko tej z katalogu, przesłanego przez wiceministra Patryka Jakiego do sądów wraz ze zgodą na samodzielny zakup czasopism. Lista zawiera 146 tytułów. 140 to czasopisma prawnicze i branżowe. Oprócz nich sądy mogą kupić jeszcze Rzeczpospolitą, Dziennik Gazetę Prawną, Nasz Dziennik, Do rzeczy W sieci oraz jeden wybrany dziennik lokalny.

Świdnicki Sąd Okręgowy na pytanie cenowe do kolporterów otrzymał tylko jedną odpowiedź i jeszcze nie zapadła decyzja, czy skorzysta z tej oferty. – Praktycznie nie korzystałam z codziennej prasy dostępnej w naszym sądzie. Sama decyduję o wyborze tytułów, po które sięgam i po prostu je kupuję lub czytam w internecie – mówi sędzia Agnieszka Połyniak, rzeczniczka prasowa SO w Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułRekordy WOŚP w Świebodzicach i Strzegomiu [FOTO]
Następny artykułKontener spadł na pracowników