Takiego wyniku jeszcze nie było! Dwa działające w Świdnicy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrały prawie 112 tysięcy złotych!
Przed chwilą zostały podliczone datki, które do puszek zebrało 10 stycznia 72 wolontariuszy ŚOK-u. Ostateczna kwota to 62 147,11 zł. Dodatkowo z licytacji sztab uzyskał 8 300 zł.
Rekord pobili także wolontariusze ze sztabu lokalnej świdnickiej telewizji. 40 osób zebrało 29 880 złotych. Z licytacji uzyskano 10 440 złotych.
Dotychczas Świdnica zbierała około 70 tysięcy złotych.
24 Finał WOŚP dedykowany jest dzieciom i seniorom. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do oddziałów pediatrycznych i urządzenia dla geriatrii.

![264. rocznica bitwy pod Burkatowem. Rekonstruktorzy stoczyli bój [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/rekonstrukcja-bitwy-pod-Burkatowem-2026.06.27-57-238x178.jpg)
![Świdnicki basen letni oblegany. Mieszkańcy ruszyli szukać ochłody [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swidnica-basen-letni-2026.06.27-12-238x178.jpg)
![Magia nocy świętojańskiej zawitała do Parku Centralnego [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Obrzed-Nocy-Swietojanskiej-w-Parku-Centralnym-2026.06.26-mix-238x178.jpg)






