Strona główna 112 Podczas ferii będą kontrolować autokary

Podczas ferii będą kontrolować autokary

0

Uczniowie z Dolnego Śląska ferie zimowe rozpoczynają dopiero 1 lutego, ale już dziś policja zachęca rodziców, by korzystali z bezpłatnych kontroli autokarów, które będą wieźć ich pociechy na zimowiska. Przez dwa tygodnie stały punkt kontrolny będzie działał na stacji paliw przy ulicy Esperantystów w Świdnicy.

policja

– Od 1 do 14 lutego 2016 r. w godzinach 07.00-09.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej policji na Stacji Paliw PKN Orlen na ul.Esperantystów w Świdnicy kontrolować będą stan techniczny autokarów wożących dzieci do miejsc wypoczynku zimowego. Funkcjonariusze będą zwracać uwagę przede wszystkim na trzeźwość kierowców, odpowiednie wyposażenie autobusów, ich stan techniczny, a także na przestrzeganie czasu pracy – informuje podkom.Agata Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

Można także poprosić o przyjazd policjantów na miejsce, z którego odjeżdża autokar. – Skontaktuj się z dyżurnym najbliższej jednostki Policji i poinformuj o dokładnym terminie i miejscu odjazdu autokaru. Zanim dzieci wyruszą w podróż, policjanci sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wszystkie wymagane dokumenty – dodaje oficer prasowy.

/opr. red./

 

Poprzedni artykułKrwiodawcy pojadą za darmo
Następny artykułPorażka Manufaktury