Strona główna Wydarzenia Świebodzice Krwiodawcy pojadą za darmo

Krwiodawcy pojadą za darmo

1

Podczas XVI Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach w dniu 19 stycznia podjęta została uchwała wprowadzająca nowe ulgi na przejazdy komunikacją miejską. Krwiodawcy a także osoby, które są dawcami np. szpiku, uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów. Wraca także bilet rodzinny, wynikający z zastosowania Karty Dużej Rodziny – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

autobusy
Na mocy uchwały Rady Miejskiej wprowadzone zostały bezpłatne przejazdy dla zasłużonych krwiodawców.
– Chodzi o osoby, które oddały – w przypadku mężczyzn ponad 6 litrów, w przypadku kobiet – ponad 5 litrów krwi – wyjaśnia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Ulga dotyczy także osób, które są dawcami organów czy szpiku do przeszczepu.

Rodziny z trojką i więcej dzieci ponownie będą mogły korzystać z biletu rodzinnego w wysokości 50 gr. Od początku nowego roku miasto nie mogło tej ulgi stosować, ponieważ wojewoda zakwestionował wcześniejszą uchwałę RM dotyczącą właśnie pakietu ulg w ramach KRD.

Ceny biletów na przejazdy miejską komunikacją pozostają bez zmian – to 2 zł bilet normalny, 1 zł bilet ulgowy ustawowy 50 % i bilet ulgowy gminny 40 % – 1,20 zł. To najniższe stawki w regionie.

Poprzedni artykułWniosek o umieszczenie w zakładzie psychiatrycznym
Następny artykułPodczas ferii będą kontrolować autokary