Strona główna 112 Pobity złożył zawiadomienie

Pobity złożył zawiadomienie

11

Młody mężczyzna, który był atakowany przez grupę mężczyzn na ulicy Pułaskiego w Świdnicy, złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. – Nie zgłosił się sam, dotarli do niego policjanci – mówi Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy. Sprawa dotyczy bójki nagranej 26 grudnia przez przypadkowego kierowcę.

b3

Bójkę zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie, który w drugi dzień świąt około 2.22 próbował wjechać w ulicę Pułaskiego. Na drodze stanęła grupa młodych osób. Na nagraniu widać, jak kilka z nich bije jednego mężczyznę. Nie przestają, nawet gdy ten upada na jezdnię. Całe nagranie ma ok. 1,5 minuty, bójka trwa kilkadziesiąt sekund.
Brakiem reakcji Straży Miejskiej, która obserwuje obraz z miejskich kamer (a taka jest również na placu Wolności), oburzony był radny powiatowy Robert Garstecki. Jak się okazało, kamera nie objęła miejsca, gdzie doszło do bójki. Jak zapewniają rzecznicy SM i policji, nie było żadnego telefonu z prośbą o interwencję ani zawiadomienia o bójce.

Po opublikowaniu nagrania na Swidnica24.pl policja wszczęła dochodzenie. – Dotarliśmy do pokrzywdzonego, który złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.  – mówi Agata Oleśkiewicz i dodaje, że prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Policjanci ustalają, kim byli napastnicy. Pokrzywdzony ma 24 lata i jest świdniczaninem.

Poprzedni artykułCzyj to psiak?
Następny artykułSikorskiego otwarta. Także oficjalnie