Strona główna Sport Lekkoatletyka Pobiegli w zimowej scenerii

Pobiegli w zimowej scenerii [FOTO]

0

Pierwsza w tym roku impreza organizowana przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przeszła już do historii. Na starcie Biegu Noworocznego stanęło ponad 200 śmiałków, którzy rywalizowali w dziesięciu różnych kategoriach.

12

Tradycyjnie na liście nie zabrakło najmłodszych lekkoatletów startujących w kategorii skrzatów i często pokonujących dystans w asyście swoich rodziców. Dziś najmłodszą uczestniczką była niespełna dwuletnia Martyna Szymańska. Później na trasie zameldowały się już dzieci młodsze, dzieci starsze, a następnie lekkoatletki i lekkoatleci startujący w kategoriach młodzików, juniorów, seniorów, oldbojów i nestorów. Najstarszą uczestniczką tegorocznej edycji Biegu Noworocznego była 66-letnia Eugenia Rusin.

W imprezie wzięło udział dokładnie 207 osób, którym przyszło się zmierzyć z niełatwą, zimową aurą. Ostatecznie wszyscy opuszczali teren Parku Centralnego z uśmiechem na ustach. Organizator przewidział dla uczestników pamiątkowe koszulki. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych czekały również nagrody (za 1. miejsce: statuetka, medal, dyplom, nagroda rzeczowa, za 2 i 3 miejsce: medal, dyplom, nagroda rzeczowa). Zawodnikom zapewniona była również opieka medyczna i ciepłe napoje.

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułKomu 1% podatku? Wesprzyj Magdę Kozłowską!
Następny artykułZbadają decyzje związane z Zaułkiem Świętokrzyskim