Świąteczna atmosfera jest już tylko wspomnieniem, choć nadal w Świdnicy można oglądać iluminacje. Najpiękniejsze chwile uchwycone przez mieszkańców w kadrze zostały nagrodzone.
Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Świątecznie w Świdnicy” zorganizowany w ramach Świdnickiej Kolędy 2015. W Wieży Ratuszowej zastępca prezydenta Szymon Chojnowski wręczył nagrody i wyróżnienia autorom zdjęć. W konkursie wzięło udział 15 osób, które łącznie przesłały 40 fotografii. Oto zwycięzcy pierwszej edycji konkursu fotograficznego:
I miejsce
Sylwia Simlat – zdjęcie z fontanną na pl. św. Małgorzaty w tle
Nagroda: kupony premiowe Sodexo Pass o wartości 350 zł
II miejsce
Sylwia Brzęczek – za cykl zdjęć
Nagroda: kupony premiowe Sodexo Pass o wartości 250 zł
III miejsca równorzędne
Andrzej Niewiadomski (Mikołaj w Rynku)
Dariusz Nowaczyński (parada świąteczna)
Nagrody: kupony premiowe Sodexo Pass o wartości 150 zł
Wyróżnienie
Piotr Tomaszewski – za zdjęcie Rynku w obiektywie „rybie oko”
Nagroda: kupon premiowy Sodexo Pass o wartości 100 zł







![Po dowód rejestracyjny bez kolejek i przez całą dobę. Starostwo uruchomiło urzędomat [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Starostwo-Powiatowe-urzedomat-2026.06.22-mix-238x178.jpg)

![Odcinek ulicy Księcia Bolka Świdnickiego zamknięty dla ruchu. Wyznaczono objazdy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamkniety-odcinek-Ksiecia-Bolka-Swidnickiego-2026.06.22-3-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


