Strona główna Bez kategorii Parowozem po Dolnym Śląsku

Parowozem po Dolnym Śląsku

1

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej poszerza rozkład jazdy. Historycznym pociągiem pod parą będzie można podróżować do Wrocławia, Legnicy, Szklarskiej Poręby a nawet do Katowic. Natomiast od maja wracają weekendowe przejazdy z Jaworzyny do Świdnicy i Dzierżoniowa.

Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej 2013__24

– W związku z dużym zainteresowaniem pociągami specjalnymi proponujemy  comiesięczne wyjazdy po najpiękniejszych trasach Dolnego Śląska połączone z wieloma atrakcjami, jak np. zwiedzania innych atrakcji turystycznych czy wyjazdem na wydarzenia kulturalne. Tym samym w tym roku odwiedzimy Wrocław, Wałbrzych, Szklarską Porębę, Wolsztyn, Świdnicę, Jawor, Dzierżoniów, Głuszycę, Legnicę oraz Katowice.  Przejazdy realizowane będą przez typowy dla Przedgórza Sudeckiego lat 50-tych XX wieku skład – polski parowóz TKt48-18 i dwa poniemieckie wagony osobowe serii Ci28 z 1928 r. – informuje muzeum.

Dodatkowo od maja do końca września Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku planuje również uruchomienie regularnego, weekendowego połączenia retro z Jaworzyny Śląskiej do Świdnicy i Dzierżoniowa. Zabytkowy tabor będzie wyruszał z dworca kolejowego w Jaworzynie Śląskiej do dworca głównego w Świdnicy i Dzierżoniowie, w każdą sobotę i niedzielę umożliwiając zwiedzanie starówki świdnickiej oraz filii Muzeum w Dzierżoniowie.

ROZKŁAD-JAZDY-2016-MAILINGOWY
Rozkład w większej rozdzielczości TU

Poprzedni artykułBezdyskusyjne zwycięstwo zawodniczek z G-1
Następny artykułNowoczesny aparat w świdnickim szpitalu