Strona główna Bez kategorii Zdrowa wersja frytek

Zdrowa wersja frytek

0

Czy można zastąpić zdrowymi zamiennikami frytki, ketchup i słodkie napoje, nie rezygnując z przyjemności jedzenia? Odpowiedzi na to i wiele innych pytań udzieliła uczniom Szkoły Podstawowej nr 105  Ewa Rudownik i gastronomowie z Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy.

gotowanie 2

 Szkolne Schronisko Młodzieżowe przy ul. Kanonierskiej, prowadzone przez ZSHT, gościło uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 105. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom wiadomości o wartościach odżywczych składników pokarmowych.

Goście przygotowali zdrowsze wersje popularnych frytek, ketchupu i napojów. Wraz z pomocą uczniów ZSHT dzieci przygotowały salsę pomidorową, pieczone ziemniaki z ziołami prowansalskimi, lemoniadę i świeży sok warzywno-owocowy. Dzieci miały także okazję dowiedzieć się nieco o zasadach nakrywania do stołu i samodzielnie przygotowały salę, w której kosztowały sporządzonych przez siebie potraw. Uczniowie świdnickiej podstawówki uczestniczyli również w zajęciach dotyczących substancji słodzących w napojach. Dowiedzieli się o sztucznych i naturalnych substancjach słodzących oraz przeliczali zawartość cukru w różnych popularnych napojach.

Warsztaty zorganizowane zostały przez Ewę Rudownik i przeprowadzone z pomocą wybranych uczniów klas drugich i klasy 3A.

/opr.red./

Poprzedni artykułLiga Jako Cup wystartowała
Następny artykułBosch Car Service warsztatem roku