Strona główna Kultura „Teatr na bruku” w Bystrzycy Górnej

„Teatr na bruku” w Bystrzycy Górnej

0

To już piąte spotkanie z artystami „Teatru na Bruku” z Wrocławia. W najbliższy wtorek, 8 grudnia na świetlicy w Bystrzycy Górnej widzowie obejrzą spektakl zatytułowany „Historia Dolnego Śląska Za Czecha”. Wstęp wolny.

teatr-na-bruku-premiera-uefa2012-081

Zdjęcie ze strony teatrnabruku.pl

 TEATR NA BRUKU to formacja artystyczna Stowarzyszenia „Artyści Na Bruku” założona w 1992 roku przez Bogdana Michalewskiego (aktora, reżysera, absolwenta PWST w Krakowie filia Wrocławiu z 1983 r.) i Marka Oliwę (reżysera, aktora, absolwenta PWST w Krakowie z 1984 r.). Realizuje również przedstawienia bez użycia słowa, na tradycyjnych scenach teatralnych oraz w przestrzeniach niekonwencjonalnych. Audytorium teatru zróżnicowane pod względem wiekowym, językowym i kulturowym bierze udział w interaktywnych przedstawieniach, partnerując aktorom. Teatr gra przedstawienia na terenie Wrocławia, całej Polski i poza jej granicami: Austria, Czechy, Dania, Niemcy, brał również udział w prestiżowych festiwalach (np. Jelenia Góra)

– Będzie to kolejne spotkanie ze sztuką w naszej miejscowości, zorganizowane we współpracy z aktorami wrocławskiego „Teatru na Bruku”. Poprzednie warsztaty odbyły się z seniorami oraz dziećmi i młodzieżą, a ich efektem było wspólne przedstawienie teatralne, podczas tegorocznej edycji Cebulkowego Gościńca, we wrześniu br. Aktorzy mają już gotowy scenariusz kolejnej sztuki, przygotowany na podstawie kroniki multimedialnej Bystrzycy Górnej, z wątkami pierwszych osadników naszego sołectwa. Jej premiera planowana jest na I połowę 2016 roku – mówi Beata Szyszka prezes stowarzyszenia Trzy Sosny.

Świetlica w Bystrzycy Górnej, 8 grudnia godz. 18.00, wstęp wolny.

Poprzedni artykułZasłużeni dla Świdnicy
Następny artykułCo zostało z zabytkowej altany? [FOTO]