Strona główna Bez kategorii Święty Mikołaj przyjedzie do Świdnicy pociągiem

Święty Mikołaj przyjedzie do Świdnicy pociągiem

0

To już tradycja: św. Mikołaj po raz ósmy przyjedzie do Świdnicy zabytkowym pociągiem. Tym razem jednak w niedzielę 6 grudnia na dzieciaki czeka znacznie więcej atrakcji niż zwykle! Ciuchcia z Mikołajem i śnieżynkami przemierzy trasę aż do Dzierżoniowa, a w Świdnicy planowana jest półtoragodzinna zabawa! Dzieci z potrzebujących wsparcia rodzin otrzymają aż 300 paczek ufundowanych przez sponsorów, a przy tym każdy rodzic będzie mógł kolejowemu świętemu przekazać paczkę dla swojej pociechy.

swiety Mikolaj (14)

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku 6 grudnia 2015 r. zaprasza wszystkie dzieci do uczestnictwa we wspólnej zabawie. Św. Mikołaj wybierze się w podróż kolejowe szlaki Przedgórza Sudeckiego zapakowanym po brzegi prezentami dla dzieci pociągiem: na stację w Dzierżoniowie (godz. 10 45), dworzec w Świdnicy (godz. 12.00) oraz w Jaworzynie Ślaskiej (godz. 14.00). Na dworcu kolejowym w Świdnicy przygotowany zostanie występ artystyczny dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy. Pociąg złożony z dwóch zabytkowych, przedwojennych wagonów osobowych Ci28 prowadzić będzie duma i chluba ziemi jaworzyńskiej – polska lokomotywa parowa TKt48-18 z 1951r.

Święty Mikołaj oraz skrzaty i Śnieżynki wiozą prezenty dla dzieciaków z rodzin najbardziej potrzebujących, a na każde dziecko, które przyjdzie na stacje kolejowe w poszczególnych miastach czeka słodki upominek.
Dodatkowo muzeum zaprasza na przejazd Pociągiem Św. Mikołaja pomiędzy stacjami:

Jaworzyna Śl. – Świdnica Miasto,

Świdnica Miasto – Dzierżoniów Śl.

Dzierżoniów Śl. – Świdnica Miasto

Świdnica Miasto – Jaworzyna Śl.

Bilet na przejazd w jedną stronę na w/w relacjach kosztować będzie 15.00 zł /os., w tym dniu dzieci do 12 roku życia podróżują za darmo! Podróżnym towarzyszyć będzie święty Mikołaj, który wręczy najmłodszym paczki „Zestaw Małego Kolejarza”, które można kupić na miejscu w wagonie. Rodzice mogą poprosić Mikołaja o wręczenie ich dziecku wcześniej przygotowanej własnymi siłami paczki.

Przejazd na wybranej trasie oraz zakupienie paczki Kolejowo – Mikołajowej wymaga wcześniejszego dokonania rezerwacji – adres e-mail: [email protected]

ROZKŁAD JAZDY POCIĄGU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA:

10:00 Jaworzyna Śl. (dworzec PKP)

10:14 Świdnica Miasto (dworzec kolejowy)

10:45 – 11:30 Dzierżoniów Śląski (stacja kolejowa PKP)

12:00 – 13:35 Świdnica (dworzec Świdnica Miasto)

14:00 – 15:00 Jaworzyna Śląska (stacja kolejowa PKP)

Poprzedni artykułPodróż do filmowych Indii rozpoczęta
Następny artykułDwa stopnie podium dla piłkarzy Polonii-Stali Świdnica! [FOTO, VIDEO]