Strona główna Sport Piłka nożna Stuprocentowa skuteczność Polonii-Stali Świdnica!

Stuprocentowa skuteczność Polonii-Stali Świdnica! [65 ZDJĘĆ, VIDEO]

0

Drugi występ i drugi wielki triumf młodych piłkarzy Polonii-Stali Świdnica. Po zwycięstwie w roczniku 2006, dziś biało-zieloni dowodzeni przez trenerów Mariusza Krupczaka i Sebastiana Ratajczaka okazali się najlepsi podczas ostatniego już turnieju Silesian Winter Cup skierowanego do zawodników z rocznika 2004. Dodatkowo nagrodę dla najlepszego bramkarza imprezy zgarnął Mateusz Dec.

Silesian  (45)

Świdniczanie turniej zaczęli jednak nie najlepiej, bo od porażki 0:1 z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych. W fazie grupowej zremisowaliśmy jeszcze 1:1 ze Spartą Zabrze i wygraliśmy z Polonią Wrocław (1:0), FK Nachod (2:0) i KS-em Polkowice (3:1). Jako drugi zespół grupy A zmierzyliśmy się w półfinale z Orlikiem Kłodzko. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem miejscowych 4:0. W drugim półfinale Sparta Zabrze pokonała 2:1 Górnika Wałbrzych. W pojedynku o trzeci stopień podium Orlik okazał się lepszy od Górnika (1:0), a o zwycięstwie w całej imprezie zadecydowała seria rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry w meczu Polonii-Stali ze Spartą Zabrze był remis 0:0. Próbę nerwów wygrali nasi piłkarze odnosząc zwycięstwo w całych zawodach.

VIDEO: Mariusz Ordyniec

Skład Polonii-Stali Świdnica: Maciej Kmiecik, Oskar Leśniak, Jakub Kosakowski, Kornel Czochara, Kacper Surmaczyński, Jakub Jaszczak, Damian Stankiewicz, Mateusz Dec, Jakub Jaworski, Kacper Norkiewicz.

Klasyfikacje indywidualne:

Najlepszy bramkarz turnieju: Mateusz Dec (Polonia-Stal Świdnica)

Król strzelców turnieju: Jakub Lasota (KS Polkowice)

Najlepszy zawodnik turnieju: Przemysław Mijas – Sparta Zabrze

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia-Stal Świdnica
2. Sparta Zabrze
3. Orlik Kłodzko
4. Górnik Wałbrzych
5. Chojnik Jelenia Góra
6. Polonia Wrocław
7. FC Wrocław Academy
8. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
9. Lechia Dzierżoniów
10. KS Polkowice
11. Akademia Sportu Milicz
12. FK Nachod

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułSylwestrowa noc w Cinema3D
Następny artykułOstrożnie z fajerwerkami!