Strona główna Kultura Skubas na Biesiadzie Literackiej

Skubas na Biesiadzie Literackiej

0

Wczoraj rozpoczęła się ósma edycja Biesiady Literackiej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. W tym roku ma ona szczególny, literacko-muzyczny charakter, bowiem jednym z j jej gości będzie Skubas. Jego koncert już w najbliższą sobotę.

2014_Woodstock_153_Skubas

Skubas. Źródło: Wikipedia

VIII Biesiadę Literacką otworzył Marcin Meller, który spotkał się ze swoimi czytelnikami wczoraj w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Kolejne wydarzenia zaplanowane są na piątek. Wtedy zostanie otwarta wystawa Adama Olejniczaka „Książka i obiekt. Zapisy w przestrzeni”, a także nastąpi wręczenie Nagrody Głównej w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką Świdnica 2015. Zdobywcą tej nagrody jest Kacper Płusa, za książkę „Wiersze na żółtym papierze”, o której sam autor opowie podczas oficjalnego odebrania nagrody.

W sobotę 5 grudnia biesiada rozpocznie się już o 9.00 rano plenerem Forma Słowa, który potrwa aż do godziny 17.00 i zakończy się wernisażem wystawy poplenerowej. W międzyczasie będzie można śledzić zmagania poetów biorących udział w Turnieju Jednego Wiersza, a cała biesiada zakończy się akustycznym koncertem Skubasa, którego początek zaplanowano na godzinę 19.30. Do udziału w koncercie wymagane są zaproszenia. Więcej informacji na ten temat udziela Miejska Biblioteka Publiczna ([email protected]).

VIII Ogólnopolska Biesiad Literacka Świdnica 2015
Program:

1.12. 2015 (wtorek), godz. 18.00 spotkanie autorskie z Marcinem Mellerem
4.12.2015 (piątek), godz. 18.00 wernisaż wystawy „Książka i obiekt. Zapis z przestrzeni” Adam Olejniczak; wręczenie Nagrody Głównej w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką Świdnica 2015, promocja nagrodzonej książki „Wiersze na żółtym papierze” Kacpra Płusa
5.12.2015 (sobota), godz. 9-17.00 plener Forma Słowa; godz. 11.00 turniej jednego wiersza (rejestracja 9.30-10.30), godz. 18.00 wernisaż wystawy poplenerowej Forma Słowa, godz. 19.30 koncert SKUBAS (acoustic set)
Instalacja Dlaczego? – Paweł Buczma, Piotr Kulej, Grzegorz Skoczylas.