Strona główna Bez kategorii Otwarcie dróg po remontach

Otwarcie dróg po remontach

17

Dwukierunkowy ruch na ulicy Sikorskiego zostanie przywrócony w najbliższy czwartek, 17 grudnia, a na rondzie przy ul. Wałbrzyskiej już dzisiaj będą otwarte trzy drogi dojazdowe. Nadal zamknięty będzie wyjazd w kierunku Wałbrzycha.

rondo Wałbrzyska 1

Rondo na ulicy Wałbrzyskiej

Od 2 września trwa przebudowa skrzyżowania ulic Wałbrzyskiej i Polnej Drogi.  Inwestycja współfinansowana jest przez województwo dolnośląskie, miasto Świdnicę i powiat świdnicki na mocy podpisanego w 2014 roku porozumienia. Za cztery miliony złotych przeprowadzany jest remont nawierzchni jezdni, rozbiórka mostu i budowa nowego obiektu, wybudowano już rondo na skrzyżowaniu ulic Polna Droga, Jana Kochanowskiego, Wałbrzyska. Powstały  chodniki, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie uliczne, kanalizacja deszczowa i sanitarna. Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Ze względu na trudności związane z budową nowego mostu, nie wszystkie prace udało się zakończyć w terminie. Już teraz można przejechać przez rondo z ul. Polna Drogę do Witoszowa, natomiast 16 grudnia zostanie otwarty wjazd w ulicę Wałbrzyską. – Kosz inwestycji to 4 154 693,87 zł, w tym udział Województwa Dolnośląskiego – 2 650 000 zł – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM.

ulica Sikorskiego

Ulica Sikorskiego

Przebudowa ulicy gen. Władysława Sikorskiego (odcinek od ul. gen. M.Langiewicza do ronda Solidarności) trwała od 10 sierpnia. Wymieniona zostanie istniejąca nawierzchnia asfaltobetonowa, powstało 7 miejsc postojowych o nawierzchni z kostki betonowej,  chodnik, ścieżka rowerowa, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie uliczne na terenie miasta. Koszty przebudowy szacowano na 5.582.464,00 zł. W przetargu udało się uzyskać kwotę 3 736 724 zł. Na inwestycję złożyły się pieniądze z budżetu Świdnicy, gminy Świdnica, samorządu województwa i z narodowego programu budowy dróg lokalnych.  Dzięki dodatkowym funduszom zadanie rozszerzono o  fragment nawierzchni i chodnika. Ruch dwustronny zostanie przywrócony 17 grudnia. Na razie ulicą Sikorskiego  można przejechać w jedną stronę – od centrum Świdnicy do ronda. Łączny koszt zadania wyniósł 4 342 762,10 zł, w tym: dotacja z budżetu państwa na realizację projektu – 2 068 072,60 zł, środki własne Gminy Miasto Świdnica – 1 641 072 zł, wkład finansowy Gminy Świdnica – 333 617,50 zł, dotacja celowa z Województwa Dolnośląskiego – 300 000 zł – informuje  rzeczniczka UM.

Poprzedni artykułHarcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju
Następny artykułKolęduj z najmłodszymi