Strona główna Wydarzenia Strzegom Nagrodzone za stronę o nobliście

Nagrodzone za stronę o nobliście

0

Patrycja Klęczar i Emilia Ślęk z 4 klasy technikum informatycznego w Zespole Szkół w Strzegomiu zostały docenione przez organizatorów wojewódzkiego konkursu „Cyfrowy portret noblisty” poświęconego osobie i dziełu Władysława Stanisława Reymonta i zajęły pierwsze miejsce. W profesjonalny sposób przygotowały pod opieką nauczyciela języka polskiego i bibliotekarza Wiesława Bielawskiego  stronę internetową „Z Kobieli Wielkich w świat”, którą można odnaleźć pod adresem www.zs.strzegom.pl/reymont.

nagroda ZS Strzegom

Obejmuje ona różne aspekty biografii i dzieła Reymonta. Uczennice uwzględniły w niej ekranizacje powieści, muzea reymontowskie, cytaty z utworów, ciekawostki biograficzne i zamieściły galerię reprodukcji obrazów i zdjęć, wykonawszy wcześniej solidną kwerendę biblioteczną.

Nagrodę za swoją pracę odebrały 14 grudnia 2015 w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy podczas uroczystej gali zorganizowanej pod patronatem Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Tablety, to one były nagrodą, zostały wręczone przez p. Tadeusza Samborskiego, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Beatę Pawłowicz, Dolnośląską Kurator Oświaty.

Zdjęcie: Noemi Nikończuk-Kowalczyk z DODN we Wrocławiu, filia w Legnicy.

Poprzedni artykułSikorskiego gotowa. Nie wszyscy zadowoleni
Następny artykułCo grają w Cinema 3D? [REPERTUAR]