Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mają własną komunikację i złote mercedesy

Mają własną komunikację i złote mercedesy

0

Bilety w dotychczasowych cenach, rozkład jazdy także bez większych korekt – nowa komunikacja miejska, prowadzona przez samorząd, w Świebodzicach rusza 1 stycznia 2016 roku. Dotychczas za organizację przewozów odpowiadały zewnętrzne firmy.

autobusy
Można już kupić bilety. Na razie są sprzedawane w kasie ZGK Świebodzice sp. z o.o. (ul. Strzegomska 30, w godz. 7:30-15:00), od 1 stycznia będzie je można nabyć także u kierowców, a później w innych punktach na terenie miasta.  – Można w ten sposób nabyć również bilety miesięczne na okaziciela – wyjaśnia Kacper Nogajczyk, prezes ZGK Świebodzice. – Oczywiści, poszukujemy także punktów, które chciałyby włączyć się w dystrybucję biletów na terenie całego miasta (kioski, sklepy itp.) Prowizja od tej sprzedaży wynosi 5%. Wykaz punktów, w których będzie można kupić bilety, będzie dostępny na naszej stronie www.zgk.swiebodzice.pl
Sprzedaż biletów ma związek z uruchomieniem od nowego roku usług komunikacji miejskiej, które będzie realizować samorząd. Trzy, zakupione w mijającym roku, najnowocześniejsze mercedesy, będą przewozić mieszkańców według dotychczasowej trasy. Rozkłady jazdy pozostają bez zmian (możliwe są tylko drobne, kilkuminutowe przesunięcia).
Na dotychczasowym poziomie pozostaną także stawki za przejazdy: 2 zł bilet normalny i 1,00 -1,20 zł ulgowy – informuje Agnieszka Bielawska-Pekala z UM w Świebodzicach.

Poprzedni artykułNie wolno hodować zwierząt w ogródkach
Następny artykułWyrzucił narkotyki przez okno