Strona główna 112 Wyrzucił narkotyki przez okno

Wyrzucił narkotyki przez okno

4

320 porcji amfetaminy i 11 porcji haszyszu miał 20-latek ze Świdnicy. Młody mężczyzna chciał przechytrzyć policjantów i wyrzucił narkotyki w metalowym pudełku przez okno. Nie przewidział, że na dole będzie stał jeszcze jeden funkcjonariusz.

amfetamina3

Zdjęcie archiwalne

– Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy prowadząc czynności związane ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informację o posiadaniu narkotyków przez 20-letniego mężczyznę, mieszkańca Świdnicy. Mężczyzna na widok policjantów w mieszkaniu, przez okno wyrzucił metalowe pudełko. Jak się okazało, w pudełku znajdowała się amfetamina, z której można było uzyskać 320 porcji handlowych i haszysz, z którego można było uzyskać 11 porcji narkotyków – informuje Agata Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych, przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułMają własną komunikację i złote mercedesy
Następny artykułOsłabli w końcówce