Strona główna Sport Pływanie Dwanaście medali pływaków Neptuna!

Dwanaście medali pływaków Neptuna!

0

Z bardzo dobrej strony pokazali się pływacy Neptuna Świdnica podczas rozgrywanych 11 i 12 grudnia w Nowej Rudzie Zimowych Mistrzostw Okręgu Dolnośląskiego. Ośmioosobowa reprezentacja świdnickiego klubu wyjechała z noworudzkiej pływalni z dorobkiem dwunastu krążków.

neptun

Barwy Neptuna reprezentowali: Agnieszka Franków, Julia Agatowska, Dominika Sokołowska, Patryk Kawałko, Oskar Cebula, Marcel Litwiński, Oscar Gawiński i Daniel Worobiec. W silnie obsadzonych zawodach udział wzięło łącznie 468 pływaków broniących barw 37 różnych klubów z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Pomorza i województwa łódzkiego. Zawodnicy startowali w trzech kategoriach wiekowych: młodzik (roczniki 2003-2004), junior młodszy (roczniki 2000-2002) i open (rocznik 1999 i starsi). Nasi pływacy startujący pod czujnym okiem trenerów Beaty Pożarowszczyk i Sławomira Kuczko zaprezentowali się wyśmienicie poprawiając swoje rekordy życiowe i nabywając kolejne doświadczenia startowe. Dwanaście medali, w tym dziesięć w konkurencjach indywidualnych i dwa w sztafetach dały nam dziewiątą pozycję w klasyfikacji medalowej.

Aż ośmiokrotnie na podium wskoczył Oskar Cebula, który sięgnął po trzy złote medale na 50m, 100m i 200m stylem klasycznym i trzy srebra na 100m, 200m i 400m stylem zmiennym. Ponadto Oskar w składzie z Marcelem Litwińskim, Patrykiem Kawałko i Danielem Worobcem stanął na trzecim stopniu podium w sztafecie 4x100m stylem zmiennym. Ostatni medal – brązowy wywalczył w sztafecie 4x100m stylem zmiennym wspólnie z Oscarem Gawińskim, Patrykiem Kawałko i Danielem Worobcem. Znakomicie spisała się także Dominika Sokołowska, która startując z zawodniczkami starszymi o rok zgarnęła cztery medale. Ten najcenniejszy zdobyła na dystansie 200m stylem motylkowym, Dominika wywalczyła też dwa srebra na 50m i 100m stylem motylkowym i brąz na 200m stylem zmiennym.

Julia Agatowska i Agnieszka Franków w swoich startach poprawiały swoje rekordy życiowe. Dziewczyny startując z zawodniczkami z rocznika 2000 i 2001 zaprezentowały się na prawdę świetnie. Jak zwykle podczas zawodów, w których uczestniczymy ogromnym wsparciem dla naszych pływaków byli trenerzy: Beata Pożarowszczyk, Sławomir Kuczko, Emil Bening i Wojciech Ostrowski, którzy na bieżąco udzielając wszelkich wskazówek wspierali swoich podopiecznych. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy na żywo podczas zawodów dopingowali swoje pociechy, co było dla nich ogromnym wsparciem. Do zobaczenia na najbliższych zawodach, tym razem w Świdnicy – 18 i 19 podczas Świdnickiej Gwiazdki – komentuje Ireneusz Cebula.

Poprzedni artykułDzieci przystroiły świdnicki magistrat
Następny artykułHarcerze dzielą się Betlejemskim Światłem Pokoju