Strona główna Sport Siatkówka Chłopcy z „Ekonomika” też jadą na finały

Chłopcy z „Ekonomika” też jadą na finały

0

Szkolna reprezentacja zawodników z Zespołu Szkół Ekonomicznych (V LO Świdnica) okazała się najlepszą drużyną w finale strefy wałbrzyskiej, tym samym uzyskując awans do ścisłego finału Dolnośląskiego Licealiady w piłce siatkowej.

finaly

Odbywające się 15 grudnia w Wałbrzychu rozgrywki były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie, gdyż wszystkie biorące udział zespoły składały się z uczniów, którzy na co dzień uczęszczają do siatkarskich klas sportowych lub są czynnymi zawodnikami klubów siatkarskich. Nasza drużyna, podobnie jak we wcześniejszych turniejach, spisała się bardzo dobrze, pokonując kolejno KSP Kłodzko, a następnie w meczu finałowym ZS nr 4 Wałbrzych. Na pochwałę zasługuje cała drużyna, która stanowiła zgrany kolektyw, jednak wśród indywidualnie nagrodzonych wyróżniony został rozgrywający Wojciech Bolaczek z klasy 2 LO. Teraz nasi siatkarze odrobinę odpoczną od siatkówki, tak by w pełni zapału powrócić do treningów po nowym roku i jak najlepiej przygotować się do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 13 stycznia w Legnicy.

Wyniki meczów

ZSE V LO Świdnica – KSP Kłodzko 2:0 (13; 15)

ZS Nr 4 Wałbrzych – II LO Wałbrzych 2:1 (-21, 22, 13)

II LO Wałbrzych – KSP Kłodzko 2:0 (22, 17)

ZSE V LO Świdnica – ZS Nr 4 Wałbrzych 2:0 (16, 18)

Skład naszego zespołu: Adamski Bartosz, Belica Grzegorz, Bolaczek Wojciech, Czupski Kamil, Dukat Krystian, Jagieła Krystian, Knecht Tomasz, Wiśniewski Jakub, Wróbel Michał (wszyscy 2 LO), Jagiełła Michał, Popławski Jakub, Slatan Filip (wszyscy 1 LO). Trener Michał Tomiałowicz

Poprzedni artykułŚwidnickie autobusy w Wigilię i Nowy Rok
Następny artykułBożonarodzeniowa Gala pod znakiem piwa [FOTO]