Strona główna Bez kategorii Żłobek jak z bajki w Świebodzicach

Żłobek jak z bajki w Świebodzicach

0

Maluszki i ich rodzice będą zachwyceni – nowy Żłobek Miejski nr 2 to po prostu coś pięknego! Kolorowe meble i dywany, na ścianach wesołe naklejki ze zwierzątkami, mnóstwo zabawek rozwijających funkcje poznawcze. A wszystko to w jasnych, pełnych światła pomieszczeniach, w których opiekę już od 1 grudnia znajdzie 22 maluszków. Najmłodszy szkrab ma 14 miesięcy.

IMG_7645

Żłobek Miejski nr 2 w Świebodzicach

Nowy żłobek to jedna z wielu ważnych społecznie inwestycji, zrealizowanych w Gminie Świebodzice w mijającym roku. Budowa placówki była odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. Adaptację pomieszczeń w Publicznym Przedszkolu nr 2 im. Jana Pawła II, udało się przeprowadzić w rekordowym tempie trzech miesięcy. Powstała ciekawie zaaranżowana przestrzeń, z dużą, jasną salą zabaw, przytulną sypialnią, szatnią, toaletą i zapleczem socjalnym. Efekt jest naprawdę imponujący, o czym przekonali się goście zaproszeni na uroczyste otwarcie placówki.

Wśród zaproszonych gości byli: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz, zastępca burmistrza Krystian Wołoszyn, Anna Żygadło sekretarz miasta, Luiza Gass-Sokólska skarbnik miasta, Zofia Choińska kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM, Zofia Marek przewodnicząca Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu, Rady Miejskiej, Urszula Kruczek prezes świebodzickiego oddziału ZNP, Ewa Ostapińska projektant, Leszek Dumicz z firmy MAX – wykonawca inwestycji, Sylwia Szczęśniak doradca techniczny w zakresie instalacji sanitarnych, Klaudia Mikuła-Namysło inspektor nadzoru i Rafał Runo z firmy Elraf instalacje elektryczne – a także dyrektorki świebodzickich szkół i przeszkoli: Jolanta Styrna-Grossman, Beata Gil, Magdalena Stąpor, Dorota Uzar, Teresa Walczak-Jusiel.

Żłobek Miejski nr 2 to efekt potrzeb społecznych i wielkiego zrozumienia władz miasta, które dały nam zielone światło na realizację takiego zadania. Jestem bardzo wdzięczna, że w naszym mieście rozumie się, jak ważne są dzieci i stwarza się im najlepsze z możliwych warunki na każdym etapie edukacji – podkreślała Alicja Mokrzyńska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 i Żłobka Miejskiego nr 2 – Osiedle Piastowskiego ciągle się rozbudowuje, przybywa młodych rodzin, które mają zapewnione warunki rozwoju – przedszkole, szkołę, basen, sklepy. Brakowało miejsc opieki dla najmłodszych i dlatego ta potrzeba została zrealizowana.

Efekt prac jest naprawdę rewelacyjny – przyznał burmistrz Bogdan Kożuchowicz – Myślę, że dzieci będą się tu dobrze czuły. Ja sam chyba raz w tygodniu będę tu wpadał, żeby się zrelaksować – żartował. – Dziękuję pani dyrektor za przygotowanie i wyposażenie tak pięknego i przyjaznego dzieciom miejsca.

Budowa żłobka pochłonęła 565 246 zł, z czego 448 489 zł stanowiła dotacja pozyskana przez gminę z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W żłobku będzie przebywać 22 dzieci, od godz. 6:00 do 16:00.

Agnieszka Bielawska-Pękala

Poprzedni artykułFinał artystycznych „Deutów”
Następny artykułMariusz Kędzierski Człowiekiem Bez Barier