Wystartowały rozgrywki JALPH

0

Pierwsza kolejka Jaworzyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej już za nami. Nie było niespodzianek, zwyciężały zespoły, które w minionym sezonie uplasowały się na trzech czołowych lokatach na zakończenie rozgrywek: Osiedle i Przyjaciele, Ebueee Ehee oraz Darbor.

hala2

W inauguracyjnej kolejce padły w sumie 34 gole, a najlepiej strzelał Michał Gradowicz (Ebuee), który pokonał bramkarza przeciwników czterokrotnie.

Ebueee Ehee – Perlaże 8:6 (5:3)
Ebueee: Gradowicz (4), Smaruj (2), Kurzeja, Szuba
Perlaże: Kantyluk (2), Kusio (2), Bucki, Gałka

W meczu otwarcia ligi Ebueee ograło beniaminka. W pierwszej połowie mecz był w miarę wyrównany, ale jeszcze przed przerwą Ebueee odskoczyło na dwie bramki i taką przewagą dociągnęło do końca meczu. Pierwszą bramkę w tym sezonie zdobył już. w 2. minucie Maciej Smaruj.

Venus Nowice – Osiedle i Brzyjaciele 2:7 (0:3)
Venus: Charytanowicz, Siostrzonek
Osiedle: Durma (2), Sowa (2), Zadziorski (2), Dyko

Zaskakujące łatwe zwycięstwo mistrza. Venus zanim się obudził to przegrywał już 0:5, obie ekipy nie zaprezentowały jeszcze w pełni swej siły. Do składu Venusa powrócił Mariusz Charytanowicz, ale w tym pojedynku zagrał na nietypowej dla siebie pozycji bramkarza.

Darbor – Znajomi Fryzjera 6:5 (3:3)
Darbor: Rajter (3), Sobel (3)
Znajomi: Janiszewski (2), Drozdek (1), Jagieła (1), Jędras (1)

Mecz był bardzo wyrównany, żadna ze stron nie mogła odskoczyć na dwubramkową przewagę. Zwycięską bramkę dla Darboru zdobył w 28. minucie Dawid Sobel. Ozdobą meczu był gol strzelony w 10. minucie przez Michała Janiszewskiego, który dostał długie podanie i bez przyjęcia strzelił w samo okienko bramki Darboru.

Pauza: Gimnazjum Junior