Strona główna Temat dnia Spełniamy marzenia o własnym „M”

Spełniamy marzenia o własnym „M”

0

Głównym zadaniem doradcy finansowego jest znalezienie odpowiedniej oferty spośród wielu banków. Poznanie oczekiwań i możliwości klienta to podstawa, aby wybrać najkorzystniejszą dla niego ofertę. Mimo wielu branżowych informacji dostępnych w internecie niełatwo jest samemu podjąć decyzję. Dlatego z pomocą przychodzi doradca finansowy, który obsłuży nas kompleksowo.

logo do-expert

Szukając oferty dla klientów należy zacząć od rozmowy. Jak przyznaje Ewelina Kotowicz, doradca finansowy – im jest ona bardziej szczera tym łatwiej dopasować produkt. – Wnikliwa analiza pozwala mi na zrozumienie oczekiwań klientów i tym samym na dobranie najbardziej atrakcyjnej oferty. Ale to nie wszystko. Przy wyborze banku wskazuję zapisy „drobnym drukiem”, zwracam uwagę na produkty dodatkowe do kredytu, jak obowiązkowe ubezpieczenia, rachunki osobiste czy karty kredytowe, które także mają wpływ na całkowity koszt kredytu. Zawsze składamy minimum dwa, trzy wnioski klienta po to, by zminimalizować ryzyko odmowy udzielenia kredytu, ale także dla stworzenia możliwości negocjacji w bankach. Złożenie wniosków w bankach klienta nic nie kosztuje – nie ponosi zatem żadnego ryzyka – wyjaśnia Ewelina Kotowicz

Slajd MDM_duzy

Ważne jest to, że reprezentując klienta Ewelina Kotowicz zajmuje się wszystkim: począwszy od pomocy w wyborze właściwego banku, poprzez zebranie dokumentacji niezbędnej do kredytu, przekazaniu ich do danej instytucji, stały monitoring sytuacji, negocjacje, aż po szczegółowe wyjaśnienie zapisów umowy. – Klient nie chodzi po bankach – robię to za niego ja. Cały ten proces odbywa się w dogodnym dla klienta czasie i miejscu, czy to u niego w domu, czy w biurze w Świdnicy, Dzierżoniowie lub we Wrocławiu – deklaruje doradca.

Począwszy od stycznia 2014 roku, uzyskanie kredytu na zakup mieszkania jest możliwe wyłącznie po wniesieniu wkładu własnego. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, została wprowadzona Ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. poz. 1304, z późn. zm.), która przewiduje możliwość uzyskania ze środków budżetu państwa finansowego wsparcia w postaci dofinansowania wkładu własnego oraz spłaty części kredytu.

We wrześniu nastąpiła nowelizacja w/w ustawy. dzięki czemu znacznie zwiększył się rynek dostępnych nieruchomości. Co ważne, w biurze Doexpert można także skorzystać z pomocy fachowców w zakresie znalezienia wymarzonego mieszkania lub domu. Najważniejsze zmiany w ustawie obejmują:

– możliwość finansowane nieruchomości z rynku wtórnego
– możliwość finansowania mieszkań budowanych w ramach spółdzielni mieszkaniowych
– możliwość przystąpienia do kredytów osób niespokrewnionych z kredytobiorcą
– zniesione warunku finansowania pierwszego mieszkania dla osób i rodzin wychowujących co najmniej troje dzieci.
– podwyższenie limitów dopłat do kredytów dla rodzin z dziećmi
– brak ograniczenia limitem wieku 35 lat rodzin i osób samotnie wychowujących co najmniej troje dzieci
– w przypadku kredytobiorców wychowujących co najmniej troje dzieci  powierzchnia lokali mieszkalnych objęta dopłatą  wynosić będzie 65 m2.

Zaciągnięcie kredytu na zakup własnego mieszkania to ważna życiowa decyzja. Po pierwsze pozwala nam na zrealizowanie marzeń o własnym M, ale także na wiele lat wiąże nas z określonym bankiem. Powinna być zatem starannie przemyślana. Warto przy tym skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Pomoc oferowana przez Ewelinę Kotowicz na każdym z etapów wnioskowania o kredyt hipoteczny jest całkowicie bezpłatna.

Dofinansowanie może wynieść od ok. 18.000 do nawet ponad 55.000 zł w zależności od rodzaju nabywanej nieruchomości oraz sytuacji rodzinnej. Wymagany wkład własny do końca bieżącego roku to 10% wartości nabywanej nieruchomości. Z początkiem 2016 roku będzie to już 15%. Warto o tym pamiętać przy podejmowaniu decyzji o nabyciu własnego M.

 W życiu najlepszym doradcą jest rozsądek, w finansach my.

thumb (2)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zapraszam do kontaktu:

Ewelina Kotowicz

tel. 514 600 741

e-mail: [email protected]

Aktualne logo pion Grande Soldi-01

/artykuł promocyjny/

Poprzedni artykułWeekendowe emocje piłkarskie
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]