Strona główna Wydarzenia Pożegnanie komendanta

Pożegnanie komendanta [FOTO]

2

Zapach kwiatów, dźwięk pieśni, atmosfera wzruszeń i radości wypełniły wczoraj wieczorem świdnicką harcówkę. W takich okolicznościach dziękowano komendantowi Piotrowi Pamule za 26 lat komendanckiej pracy.

ZHP 27.11 (18)

Komendant Piotr Pamuła i jego następczyni Mariola Pamuła przed zdmuchnięciem świeczek na torcie

Pod wieloma względami był to zwykły zjazd sprawozdawczo-wyborczy, kończący czteroletnią kadencję władz hufca. Jednak zanim rozpoczęła się ta typowa część spotkania, z odczytaniem sprawozdań i głosowaniem na nowych kandydatów do władz, harcerze złożyli uroczyste podziękowania Piotrowi Pamule za 26 lat pełnienia służby komendanta hufca. Na początek w sentymentalno-humorystycznej prezentacji multimedialnej przypomniano komendantowi wyjątkowe momenty z jego harcerskiej historii. Później wręczono kwiaty, prezenty i zapalono świeczki na imponującym torcie. Chociaż nie obyło się bez wzruszeń, to Piotr Pamuła podkreślił, że – to nie jest pożegnanie, bo dalej będziemy pracować razem. Ale statut jest nieubłagany i komendantem można być tylko przez dwie czteroletnie kadencje, dlatego wybory muszą się odbyć. Chciałem tylko podkreślić, że to wszystko, czego udało nam się dokonać przez ostatnie cztery lata, co szczegółowo przedstawię sprawozdaniu, to jest zasługa każdego z was. Każdy tu obecny wniósł swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Po tym uroczystym wstępie przystąpiono do głównej części zjazdu. Wręczono odznaczenia, odczytano sprawozdanie z kadencji 2011-2015 i sprawozdanie Komisji Rewizyjnej. Zjazd zakończył się wyborami, w których wyłoniono nowe władze hufca i Komisję Rewizyjną. Nowym komendantem Hufca ZHP Świdnica jednogłośnie została druhna hm. Mariola Pamuła.

Hufiec Świdnica swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje cały Powiat Świdnicki: Świebodzice, Strzegom, Żarów, Marcinowice, Dobromierz, Jaworzynę Śląską, Świdnicę i gminę Świdnica. Na tym terenie działają 18 drużyn, 3 szczepy harcerskie oraz kadra zrzeszona w kręgach instruktorskich, w sumie 488 osób.

(af)

Zdjęcia: Łukasz Kufner

Poprzedni artykułOskar Cebula bije rekord Dolnego Śląska!
Następny artykułPolecamy: Marek Niedźwiecki „Australijczyk”